Marcos Tavares je Mariborčanom priboril točko proti Radomljanom v Murski Soboti. Foto: www.alesfevzer.com
John Mary
Srebrnič: Enkrat se je sreča obrnila nam v prid
Tavares preprečil poraz Maribora
Osuji zrežiral zmago Gorice nad Olimpijo

Edini zadetek na tekmi je v 20. minuti dosegel Bede Amarachi Osuji, ki je po podaji z desne strani s strelom 'iz prve' matiral nemočnega Roka Vodiška in žogo poslal pod prečko.

Ljubljančani so sicer večkrat resno zapretili gostiteljem, ki so igrali brez poškodovanega najboljšega strelca Mirana Burgića, a jim je veselje vsakič znova preprečil zelo razpoloženi vratar Gregor Sorčan.

Ta je v zaključku tekme med drugim tudi ubranil strel z bele točke Danijelu Miškiću, ki je meril natančno, a je 21-letni vratar žogo odbil v prečko. Le nekaj trenutkov pozneje se je izkazal z novo izjemno obrambo ob Miškićevem strelu z razdalje.

Z zmago in novimi tremi točkami se je Gorica na lestvici Prve lige Telekom Slovenije točkovno izenačila z Olimpijo. Obe ekipi imata po 57 točk.

Radomljani v Fazaneriji zadržali Maribor
Prvoligaški nogomet se je po skorajda štirih letih premora vrnil na zelenico soboške Fazanerije. Prekmurski ljubitelji nogometa so v svoji družbi pozdravili nogometaše Radomelj, ki zaradi prenove domžalskega igrišča nimajo prvoligaškega domicila, in Maribora. Omenjena tekmeca v zadnjih tednih nista blestela. Za Maribor je to obveljalo tudi tokrat, saj spet ni zmagal, slasti zmage pa ni okusil na zadnjih petih tekmah. Tekma se je končala z 1:1, oba zadetka sta padla v drugem polčasu. Marko Nunić je v 53. minuti poskrbel za vodstvo Radomelj, ko se je najbolje znašel v gneči po podaji iz kota. Nunić je sicer že minuto pred tem znova ogrel Obradovićeve dlani. Mariborčani so nato šli v lov na izenačujoči gol. V 59. minuti je strel Gregorja Bajdeta obranil Ivačič, tako kot tudi poskus Dina Hotića v 66. minuti. Minuto zatem pa je izkušeni Tavares poskrbel za izenačenje, ko je po Bajdetovi podaji zadel z roba kazenskega prostora.

Krajcerjev avtogol za točko Kopra
Krško je s Koprom igralo neodločeno (1:1). Krčani, ki so v zadnjih štirih tekmah ostali neporaženi, so proti Koprčanom nujno potrebovali točke, da bi se izognili morebitnim dodatnim kvalifikacijam za obstanek v ligi, kajti v zadnjem krogu bodo gostovali v Mariboru. Gostitelji so povedli po Martinu Kramariču, ki je zadel po podaji Klemna Šturma. Tudi po vodstvu so bili Krčani nevarnejši, tik pred odhodom na odmor pa bi Tonći Mujan lahko povišal vodstvo na 2:0, vendar je z roba kazenskega prostora streljal naravnost v Marijana Antolovića, ki je njegov strel brez težav ubranil. Kdor ne da, dobi. V 52. minuti sta kombinirala Belima in Pekuson, na koncu pa je domači branilec Marko Krajcer nespretno posredoval in zatresel lastno mrežo za končnih 1:1.

Celje remiziralo z Rudarjem
Celjani bi z zmago ostali v igri za mesta v evropskih tekmovanjih, toda do nje niso zmogli. Še do točke so prišli šele v izdihljajih tekme, pa čeprav so večji del tekme igrali z igralcem več, potem ko je bil že v 16. minuti izključen Darko Zec. Gostje so povedli v 69. minuti, ko je v polno zadel John Mary, izid pa je šele v 92. minuti poravnal Jucie Lupeta, ki je zadel iz bližine.

Aluminij zadržal nalete Domžalčanov
Aluminij je niz neporaženosti podaljšal na pet tekem. Z zmago bi se povzpel celo na sedmo mesto, a domžalskega vratarja ni znal premagati, tako da ostaja deveti. Ima pa le točko zaostanka za osmim Krškim in dve za sedmim Rudarjem. Nogometaši ene in druge ekipe v prvem polčasu niso pokazali prav veliko zaključnih strelov, v nadaljevanju so bili za odtenek nevarnejši Domžalčani. V 84. minuti je domači vratar Kovačič moral posredovati še po strelu Jana Repasa, ki je poskusil v kazenskem prostoru, minuto zatem pa je na drugi strani streljal Muminović, nogo je podstavil Zeni Husmani, žoga pa je zletela le malo mimo leve vratnice.