Priložnosti v Novi Gorici ni manjkalo ne na eni ne na drugi strani. Kaj lahko bi tekma že kmalu po začetku zavila tudi v drugo smer. V 15. minuti se je namreč mladi vratar Olimpije Matevž Vidovšek burno odzval po bližnjem stiku z novogoriškim igralcem Alenom Krajncem in ga udaril z glavo. Vidovšek je imel precej sreče, da mu ni bilo treba z zelenice, ampak je prejel le rumeni karton.

"Zelo cenim, da se mi je sodnik Slavko Vinčić po tekmi opravičil, ker Vidovšku ni pokazal rdečega kartona. Malo je bil jezen, ker ga VAR ni poklical k ogledu posnetka, saj je šlo za čisti rdeči karton. Ampak napake delamo vsi, če jo nekdo prizna, nekako lažje sprejmemo, kar se je zgodilo," je za MMC povedal trener Gorice Miran Srebrnič.

Sporni trenutek si lahko ogledate v spodnjem videu.

Vidovšek udaril Krajnca z glavo, a ni prejel rdečega kartona

Prav Vidovšek je bil v osrednji vlogi na začetku tekme, ko je posredoval po strelih Krajnca v drugi, Etiena Velikonje v četrti in Matije Široka v 11. minuti. Gostje posebej nevarni niso bili, izjema je bil poskus Svita Sešlarja z glavo z uvoda tekme, a je iztržil le kot. Šele v 42. minuti je ljubljanska zasedba, ki je sicer imela dve tretjini žogo v svojih nogah, prišla do res obetavne akcije, ki pa se je po zaključku Maria Kvesića končala s kotom.

V 48. minuti pa so imeli gostujoči igralci lepo priložnost za vodstvo, vendar je osamljeni Timi Max Elšnik z osmih metrov zgrešil cilj s strelom z glavo. Olimpija je še naprej imela žogo veliko v svoji posesti, v 59. minuti tudi znova zagrozila, a znova neuspešno. V 66. minuti je na drugi strani z 18 metrov streljal Velikonja, tudi on pa je bil malce premalo natančen.

Jošt Urbančič je v 74. minuti zadel le zunanji del ljubljanske mreže, sicer pa tudi spremembe v eni in drugi ekipi niso posebej vplivale na samo konkretnost igre. V 83. minuti je vendarle Aldair Djalo poskusil s strani, a je Uroš Likar žogo odbil v kot. V nasprotnem napadu je Krajnc prišel sam pred Vidovška, a je ta znova ostal nepremagan. Prav tako pa je ostal nepremagan tudi Likar v 89. minuti, ko je z diagonalnim strelom zgrešil Mustafa Nukić.

Vidovšek od debija za Olimpijo še ni prejel zadetka. Njegov niz brez gola traja že 810 minut.

V Sežani že po dobre pol ure 0:4

Prekmurci so v Sežani delo opravili v dobre pol ure, ko so povedli s 4:0 in tekmo mirno pripeljali do konca. Vsi štirje goli so padli med 19. in 33. minuto. Kraševce je prvi načel Gregor Balažic, ki je na prvi vratnici dočakal predložek s kota Luke Bobičanca in žogo spretno preusmeril v mrežo.

Šest minut pozneje je večino dela opravil prvi strelec lige Mirlind Daku, ki je nato podal do Mihaela Klepača, ta pa se je znašel sam sam pred vratarjem Janom Koprivcem in ga rutinirano premagal s približno desetih metrov. Le tri minute pozneje je iz bližine zadel še Amar Beganović po podaji Žige Kousa.

Odpor Tabora je bil tako hitro strt, v 31. minuti so imeli gosti novo priložnost, vendar je bil takrat Koprivec na mestu po Dakujevem strelu z glavo, Klepač je v 33. minuti dosegel svoj drugi gol na tekmi po dolgi podaji z desne strani v globino.

V drugem polčasu so gostitelji kljub visokemu zaostanku kazali več volje po napadih in nekajkrat poskrbeli za malce bolj vroče dogajanje. Med drugim je moral Klemen Mihelak posredovati po poskusu Jakoslava Stankovića v 59. minuti. Murin vratar je dobil medsebojni dvoboj tudi v 66. minuti, ko je izvrstno posredoval po strelu z osmih metrov. V 69. minuti je Klemen Pucko zadel zunanji del vratnice vrat Taborja z lepim strelom.

PRVA LIGA TELEMACH
14. KROG

GORICA - OLIMPIJA 0:0
1700 gledalcev

Gorica: Likar, Urbančič, Mevlja, Agić, Cerovec, Širok, Ankrah (91./Bešir), Petrović (73./Jukić), Ahmetaj, Krajnc (85./Hrka), Velikonja (73./Iličić).

Olimpija: Vidovšek, Karamatić, Estrada, Ratnik (60./Aldair), Krefl, Lasickas (78./Samuel Pedro), Sešlar, Elšnik, Doffo, Kvesić (60./Ziljkić), Rui Pedro (73./Nukić).

Rumeni kartoni: Petrović, Ahmetaj, Jukić; Vidovšek, Ratnik, Karamatić, Samuel Pedro.

Sodnik: Slavko Vinčić (Maribor)

CB24 TABOR SEŽANA - MURA 0:4 (0:4)
350; Balažic 19., Klepač 25., 33., Beganović 28.

Tabor: Koprivec, Živulić, Ovsenek, Kouao, Letaj, Kaleba (46./Stanković), Kocić (63./Štravs), Korošec (80./Mahne Vatovec), Khali, Hameed (46./El Afghani), Nikolić (63./Ndzengue).

Mura: Mihelak, Sadriu, K. Cipot, Balažic, Beganović, Maruško, T. Cipot (67./Kozar), Klepač (67./ Kuzmić), Bobičanec (86./Šimkus), Kous (67./Pucko), Daku (75./Shabanhaxhaj).

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana)

Ponedeljek ob 17.30:
KALCER RADOMLJE - KOPER

V soboto:
BRAVO - CELJE 1:0 (1:0)
Flakus Bosilj 10.
Po prvem polčasu je bila tekma prekinjena, saj je bila zelenica zaradi močnega dežja na nekaterih delih "pod vodo". Drugi polčas bo odigran v ponedeljek ob 16.00.

MARIBOR - DOMŽALE 0:3 (0:1)
Mutavčić 35., Jo. Pišek 48., Jakupović 71.
RK: Sikošek 47., Kronaveter 52./oba MB