Muraši se veselijo sedme zmage v prvenstvu, s katero so se pri 28 točkah izenačili z drugim Mariborom in tretjim Aluminijem. Velenjčani tudi po 15. krogu ostajajo brez zmage.

Po prvem polčasu gostom ni kazalo dobro. Bili so neprepričljivi in bi lahko zaostajali več kot le z 0:1. Razpoložen je bil vratar Mure Matko Obradović. Toda po odmoru je iz slačilnice prišla "druga ekipa" in zagospodarila na igrišču.

Rudar je po nekaj priložnostih povedel v 30. minuti. Po protinapadu je Dominik Radić po desni strani prišel v kazenski prostor in nesebično podal na drugo stran pred vrata, kjer je dobro reagiral Mićo Kuzmanović in kljub težkemu položaju žogo mimo vratarja poslal v mrežo.

Šušnjara po vratnici izenačil z 11-m
V drugem polčasu je več priložnosti zapravil Luka Šušnjara, v 59. minuti je zadel vratnico. Okvir vrat se je v 68. minuti tresel tudi na nasprotni strani, ko je z 20 metrov streljal Kuzmanović.

Šušnjara je vendarle izenačil v 71. minuti, ko je imela Mura na voljo 11-metrovko. Fejsal Mulić je padel v kazenskem prostoru, sodnik Andrej Žnidaršič pa je na belo točko pokazal po posvetu s pomočnikom.

V 85. minuti je Žan Karničnik na robu kazenskega prostora lepo našel Amadeja Marošo, ki je mojstrsko preigral enega od branilcev in z natančnim strelom postavil končni izid 1:2.

Mura po preobratu do treh točk

Četrta zmaga Domžal
Domžale in Bravo so imeli po 14 tekmah enako število točk, s četrto zmago pa so se Domžalčani zdaj nekoliko odlepili. Avgusta sta se v Šiški kluba razšla brez golov. Bravo je na zadnjih šestih prvenstvenih tekmah, kolikor traja ljubljanska serija brez zmage, prejel kar 18 golov.

V 17. minuti je Tonči Mujan na levi strani preigral enega od ljubljanskih branilcev in natančno podal pred vrata, kjer se je dobro znašel Matej Podlogar in zadel za vodstvo z 1:0. Mujan je bil podajalec tudi pri drugem golu v 29. minuti. Dosegel ga je Senijad Ibričić, ki je opravil mojstrsko delo. Po lepem sprejemu je iz tira vrgel obrambo tekmecev in z natančnim, plasiranim strelom povišal na končnih 2:0. Bravo je v drugem polčasu več poskušal, a edini pravi priložnosti so si priigrali gostitelji. Obe je zapravil Tamar Svetlin.