Edini zadetek je v novogoriškem Športnem parku padel v 33. minuti z enajstmetrovke, ki jo je priboril Zvonimir Petrović (prekršek je storil Jakoslav Stanković), unovčil pa zanesljivo Etien Velikonja za njegov šesti zadetek sezone.

Gostje so bili sicer v prvem polčasu boljši, predvsem so odlično odprli tekmo - že po dobre pol minute je po predložku Marasovića v kazenskem prostoru streljal Stanković, Uroš Likar je strel ubranil. Lepo priložnost je imel v 10. minuti še Luka Šušnjara, a je bil Likar, ki je po dolgem času dobil priložnost v vratih, spet na mestu.

V drugem polčasu je razpoloženi Likar svojo mrežo pohranil nedotaknjeno, v sodnikovem dodatku je Mihael Briški z glavo z dveh metrov žogo poslal mimo vrat. A tudi če bi zadel, bi bilo to premalo, saj je Tabor potreboval zmago. Moštvi sta bili namreč pred zadnjim krogom izenačeni pri 24 točkah, v prednosti pa so bili zaradi boljšega medsebojnega izkupička Goričani, ki jih zdaj čakata dve tekmi kvalifikacij proti Aluminiju. Prvo srečanje bo v četrtek ob 20.15 v Kidričevem, povratno v nedeljo ob 17.30 v Novi Gorici.

Gorica se je rešila, Tabor izpadel
Rogaška piše lepo zgodbo, danes jo je ob potrditvi naslova prvaka druge lige v Krškem spremljalo tudi zelo lepo število navijačev, ki so navdušeno skandirali: "Prva liga, prva liga." Foto: Facebook

Rogaška spet med elito
Odločitev je danes padla tudi v drugi ligi. Rogaška je imela pred zadnjim krogom dve točki naskoka pred Aluminijem in naslov drugoligaškega prvaka potrdila z zmago v Krškem (pred 600 gledalci) 0:2.

V prvem polčasu je zadel Nermin Haljeta, v drugem polčasu pa si je Krško zabil avtogol. Za vrnitev med elito bi bila dovolj že točka Rogaške.

Slatinčani, ki jih vodi Oskar Drobne, so po tekmi že pripravili zabavo ob ponovni uvrstitvi v prvo ligo. Steklar je bil namreč član elitne slovenske druščine v prvih dveh letih po osamosvojitvi.

Drugouvrščeni Aluminij je gostoval pri Krki, bilo je 2:2. Vozovnico za prvo ligo si bo poskušal zagotoviti prek dodatnih kvalifikacij, tekmec bo Gorica.