Damir Skomina je kar trikrat pokazal na belo točko. Foto: BoBo

Prvi se je zgodil že v 15. minuti. Žoga se je po strelu Asmirja Suljića odbila od prečke na (za) črto in iz gola. Sodnik Damir Skomina je po signalizaciji petega sodnika za golom dosodil zadetek, čeprav je tudi po počasnem posnetku težko potrditi, ali je šla žoga s celotnim obsegom za črto.

Le nekaj trenutkov pozneje je bila dvomljiva situacija na drugi strani. Eric Boakye je na robu kazenskega prostora podrl Gregorja Sikoška, Skomina pa je pokazal na enajstmetrovko, čeprav ni jasno, ali je bil prekršek znotraj ali zunaj 16-metrskega prostora.

Olimpija je v zadnjem delu tekme silovito napadala in lovila zaostanek 2:4, ko je Skomina v 76. minuti po roki Adama Gnezde Čerina prvič pokazal na belo točko za Ljubljančane. Ta odločitev ni dvignila veliko prahu, popolnoma drugače pa je bilo v 84. minuti, ko je Skomina še drugič dosodil enajstmetrovko v korist Olimpije. Za žogo sta se borila rezervist Ivan Lendrić in Gaber Dobrovoljc, štart domžalskega branilca pa je Skomina ocenil za prekršek.

Vse tri sporne situacije si lahko ogledate v spodnjih videoposnetkih.

Rožman: Rezultati nas ubijajo