Mariborčani še naprej blestijo v obrambi, njihova mreža je šestič zapored ostala nedotaknjena. Poleg granitne obrambe so blesteli tudi v napadu, dosegli so tri zadetke za nov poln izkupiček točk. Maribor se je z zmago Olimpiji oddaljil za šest točk.

Maribor je tokrat prikazal čisto drugačno igro kot na prvi tekmi 12. septembra, ko je Aluminij slavil s 3:0. Po tej tekmi je sledil krizni sestanek in Simon Rožman je le vodil vijoličaste le še na tekmi proti Muri. Nato ga je na klopi zamenjal Radovan Karanović.

Rok Sirk je bil podajalec pri prvem golu Maribora, pod drugi gol pa se je vpisal kot strelec. Foto: www.alesfevzer.com

Mudrinski, Sirk in Kronaveter v polno za Maribor
Maribor je zapretil že v 7. minuti. Po podaji Ognjena Mudrinskega je Malik Sellouki streljal z leve strani, Luka Janžekovič pa je branil s konicami prstov. V 24. minuti je Nino Žugelj poskusil s strelom po tleh, Janžekovič pa je tokrat branil z nogo.

V eni redkih priložnosti Aluminija v prvem polčasu je Tilen Pečnik poskusil s strelom z razdalje, z obrambo se je izkazal Ažbe Jug.

Vijoličasti so povedli v 42. minuti. Rok Sirk je odvzel žogo Tilnu Pečniku pred mariborskimi vrati, nato je žogo podal Ognjenu Mudrinskemu na desni strani, ta pa je silovito streljal pod prečko (1:0).

Sorodna novica Mura o odpovedi: Neodgovorno in ponižujoče; Olimpija: Ažurno smo obveščali NZS

Ob koncu prvega polčasa je imel Aluminij obetavno priložnost, a prostega strela iz 12 m Aljaž Krefl ni uspel spremeniti v gol, Jan Repas je udarec blokiral.

Blaž Vrhovec je v 58. minuti poslal predložek pred vrata, Mudrinskemu pa je žoga ušla, tako da je priložnost za povišanje vodstva splavala po vodi. Pred tem je Roko Prša streljal iz kazenskega prostora, Žugelj mu je blokiral strel.

Rok Sirk je v 78. minuti podaji iz prvega polčasa dodal še gol (2:0). Gregor Sikošek je z leve strani poslal v kazenski prostor, tam je visoko skočil Sirk, z glavo je meril v desni zgornji kot in zadel (2:0).

Repas je v 89. minuti sprožil projektil z 18 m, Janžekovič se je znova izkazal.

Končni izid je v 91. minuti postavil Rok Kronaveter, uspešno je izvedel 11-metrovko (3:0). Na belo točko je sodnik pokazal, ker je Emir Azemović na nepravilen način ustavil Rudija Požega Vancaša v kazenskem prostoru.

Vijoličasti gladko odpravili Aluminij
Sorodna novica Tekma Olimpija - Mura vendarle odpovedana zaradi okužb v zmajevem gnezdu

Barišić zadel z igralcem manj in podal za odločilni gol
Obračun na Bonifiki je postregel z veliko razburjenji, zmedo, kartoni in zadetki, zmage pa so se na koncu veselili Koprčani, ki so tako ohranili vodstvo na lestvici zaradi boljše gol razlike.

V 40. minuti je po kotu z leve strani in zmedi pred vrati do žoge prišel Ivan Novoselec in jo poslal pod prečko za koprsko vodstvo. Tik pred koncem so gosti sicer zadeli, toda Marko Žulj je bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri vodstvo Primorcev.

V 47. minuti je Lamin Colley poskusil z nizkim strelom, toda vratar Emil Velić je bil na mestu, kljub boljšemu začetku Kopra pa so v 52. minuti Radomljani izenačili, ko je po kotu ob Žužku zadel Marko Božić.

Cerar zapravil najstožjo kazen
Veliko zmede je bilo v 67. minuti, ko je na golovi črti žoga v roko zadela Karla Bručića, rdeči karton pa je dobil Žužek (sprva celo Matej Palčič, a so sodniki spremenili odločitev). Sledila je najstrožja kazen, ki jo je izvedel Luka Cerar, izkazal pa se je David Adam in ohranil izid 1:1. V 70. minuti je Vešner Tičić po protinapadu zadel prečko tekmečevega gola, kljub igralcu manj pa je v 74. minuti Koper povedel, ko je po podaji z desne strani z glavo zadel Maks Barišić in dosegel deseti gol sezone, s katerim se je utrdil na vrhu lestvice strelcev.

Toda pet minut pozneje so tudi Radomlje znova izenačile, ko je z glavo natančno meril Gedeon Guzina po podaji z desne strani. Le malce pozneje pa si je drugi rumeni karton zaradi prekrška prislužil Žulj in moral tudi on predčasno iz igre.

Kazen je sledila v naslednjem protinapadu, Barišić je krenil proti vratom, žogo nesebično oddal v sredino do Bedeja Osujija, ki je brez težav zadel za 3:2 in deseto zmago sezone.

Bravo potrdil zmago v 92. minuti
17. krog se je začel s tekmo Cherrybox24 Tabor Sežana – Bravo (0:2). Sežanci nadaljujejo negativen niz, že osmi krog zapored so ostali praznih rok. Ljubljančanom pa je po petih krogih brez slavja (trije porazi in dva remija) uspelo vknjižiti tri točke.

Za vodstvo Brava je v 14. minuti poskrbel Mitja Križan – po podaji s prostega strela z desne strani je žogo z glavo preusmeril v mrežo (0:1). Sandi Ogrinec je v 50. minuti zapravil priložnost za povišanje vodstva, streljal je z bele točke, a mu je Koprivec ubranil 11-metrovko.

Sežanci so v drugem polčasu na vse pretege iskali način za izenačenje – v 58. minuti je z roba kazenskega prostora Til Mavretič zadel prečko, v 80. minuti je Dino Stančič poskusil z glavo od blizu.

Upanje za točko pa je Sežancem v 92. minuti vzel Loren Maružin, ko je z golom zaključil hiter protinapad (0:2).

Bravo še poglobil krizo Sežancev

17. krog:

CB24 TABOR SEŽANA – BRAVO 0:2 (0:1)
250; Križan 14., Maružin 92.
Ogrincu je v 50. minuti vratar Taborja Sežane ubranil 11-metrovko.

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški, Ristić, Guerrico, Doukoure Grobry, Krivičić, Mavretič (81./Mihaljević), Tolić (52./Stanković, 87./Gotter), Stančič, Kljun (52./Bongongui).

Bravo: Josipović, Jakšić, Drkušić, Križan, Kavčič (84./Trontelj), Nsana, Trdin, Ogrinec, Španring, Bajde (72./Memić), Maružin (90./Sever).

Sodnik: Alen Borošak (Spodnji Duplek)

MARIBOR – ALUMINIJ 3:0 (1:0)
2000; Mudrinski 42., Sirk 78., Kronaveter 91./11-m

Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Voloder, Sikošek, Vrhovec, Repas, Žugelj (72./Kronaveter), Sellouki (90./Šturm), Mudrinski (72./Požeg Vancaš), Sirk.

Aluminij: Janžekovič, G. Pečnik, Azemović, Bolha, Nkama (76./Shaubach), Krefl, Dodlek (76./Matjašič), Prša (84./Bizjak), T. Pečnik (46./Marinšek), Đerlek (65./Kidrič), Brest.

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

KOPER - KALCER RADOMLJE 3:2 (1:0)
500; Novoselec 40., Barišić 74., Osuji 83.; Božić 52., Guzina 80.
RK: Žužek 67.; Žulj 82.
Cerar (Radomlje) je v 68. minuti zapravil 11-m, vratar Adam je njegov strel odbil.

Koper: Adam, Bručić, Žužek, Novoselec, Palčič (79./Ilieski), Jelić Balta (57./Grudina), Vešner Tičić, Varešanović (57./Bešir), Barišić, Parris (87./Krajinović), Colley (79./Osuji).

Kalcer Radomlje: Velić, Primc, Mužek, Guček, Kolar (46./Cerar), Žulj, Bumbu (59./Zabukovnik), Nuhanović (79./Pogačar), Šarić (84./Jazbec), Božić, Guzina.

Sodnik: Darjan Kovačič (Grosuplje)