Maribor je v Celju s poznim izenačujočim golom Svena Šoštariča Kariča naredil uslugo večnim tekmecem iz prestolnice in jim ponudil priložnost, da zmanjšajo zaostanek v boju za prvaka. A Olimpiji, ki je v četrtek izpadla iz pokalnega tekmovanja, ni uspelo priti do polnega izkupička, Fazanerijo zapušča zgolj s točko.

Mura pa je pod vodstvom novega trenerja Tončija Žlogarja še drugič v nekaj dneh izpolnila cilj – po preboju v četrtfinale pokala je danes osvojila pomembno točko.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Mura je povedla že v 2. minuti, glavni akter pa je bil Robert Čakš. Najprej je naredil prekršek nad branilcem Olimpije Ahmetom Muhamedbegovićem, ki je obležal na tleh, le nekaj trenutkov zatem pa je Čakš dobil žogo v protinapadu – Muhamedbegović je še vedno ležal na zelenici, bil hitrejši od obrambe gostov in v drugem poskusu žogo poslal v mrežo.

V 18. minuti je imela Mura novo priložnost, Filippo Tripi je po podaji iz kota streljal z glavo, toda Marcel Ratnik je bil na mestu. Olimpija je sicer nato prevladovala, imela je tudi svoje priložnosti, toda do polčasa ji ni uspelo izenačiti.

Olimpiji je to uspelo v 50. minuti. Justas Lasickas je z natančnim strelom z več kot 25 m meril v levi spodnji kot, žoga se je od vratnice odbila v mrežo (1:1).

V 72. minuti je Nemanja Motika lepo preigraval in podal pred vrata, Ivan Posavec je poskusil s škarjicami zadeti, a mu je malo zmanjkalo. V 76. minuti je Olimpija dvakrat zapretila – najprej je poskusil Raul Florucz, nato pa še Nemanja Motika.

V 90. minuti so imeli Prekmurci lepo priložnost, s skupinsko akcijo so izigrali ljubljansko obrambo, Klemen Pucko je poskusil priti do zmagovitega zadetka, ko je meril diagonalno, toda žoga je zletela mimo vratnice.

Olimpija se ni uspela približati Celju

Rogaška prehitela Radomlje
Nogometni dan se je sicer začel z derbijem dna lige. Rogaška je dosegla pomembno zmago, premagala je Kalcer Radomlje z 1:0.

Oboji so v tekmo krenili tudi z lepo popotnico iz pokalnega tekmovanja. Rogaška je med tednom premagala lendavsko Nafto, Radomljani pa so pripravili presenečenje in izločili Maribor. A po današnjem obračunu bodo boljše volje nogometaši Rogaške, ki so dosegli šesto zmago v sezoni, predvsem pa so se odlepili z dna lestvice, kjer so zdaj Radomlje s točko manj od današnjih tekmecev.

Odločilni trenutki prvega polčasa so se zgodili ob izteku. Sprva je Vicko Ševelj streljal od daleč, a je bil Ajdin Mulalić znova na mestu. Takoj za tem so na drugi strani udarili gostitelji. Ti so po napaki iz avta Radomelj izpeljali hiter protinapad, ki ga je v drugo zaključil Alen Korošec. Emil Velić je namreč njegov prvi strel še ubranil, v drugo pa bil premagan za vodstvo Rogaške z 1:0.

Takoj po glavnem odmoru so bili Radomljani nekoliko nevarnejši tekmec, imeli nekaj manjših priložnosti, a je ostalo pri minimalni prednosti Rogaške.

Večerna tekma med Domžalami in Koprom je preložena zaradi preobilnih padavin.