Maribor je v zadnjih devetih dneh izgubil proti Gorici, Gabali in Aluminiju. Foto: BoBo
Nuclear Power Boys
Zadetka s tekme Maribor - Aluminij

Povratniki v prvoligaško druščino iz Kidričevega so zadali še tretji poraz vijoličastim v devetih dneh, saj so predtem klonili tudi v Novi Gorici in Bakuju. V jesenskih razmerah (termometer je kazal le 15 stopinj Celzija) so bili gostje pogumni, spretni in predvsem zbrani, za kar so jih z aplavzom po koncu dvoboja nagradili maloštevilni gledalci, medtem ko so domačim nogometašem namenili številne kritike in žvižge.

Strelca Škoflek in Zeba
Aluminij bi že v 8. minuti lahko prišel do vodstva. Toni Petrović je skozi razredčeno obrambo Maribora stekel proti vratom in streljal z roba kazenskega prostora, Jasmin Handanović je bil že premagan, žoga pa je končala tik mimo leve vratnice. V 13. minuti je Dejan Krljanović s prostega strela udaril malo mimo desne vratnice. Dobrih 10 minut pozneje je sledilo vodstvo gostov: žoga je prišla do Žige Škofleka, ki je neovirano stekel proti golu in streljal mimo nemočnega Handanovića v desni spodnji kot.

Trener Darko Milanič je na začetku drugega polčasa na igrišče poslal Marcosa Tavaresa in Milivoja Novakovića. Z okrepljenim napadom je igra potekala na polovici gostov in v 63. minuti je Josip Zeba na golovi črti obranil strel Tavaresu. Mariborčani pa so v nadaljevanju spet pustili veliko prostora v obrambi in si v 72. minuti privoščili novo napako. Po številnih odbojih v kazenskem prostoru je žoga prišla do Zebe, ki jo je s peto iz bližine poslal v mrežo za končnih 0:2.
Anemični Celjani
Krčani so pred svojimi navijači predvsem v drugem polčasu pokazali všečno predstavo proti anemičnim Celjanom, nevarna je bila predvsem naveza Dangubić-Martin Kramarič, ki je pripravila tudi edini gol. Kramarič je po samostojni akciji prišel do strela, vratar Matic Kotnik je žogo odbil, a le do Dangubića, ki je zadel v prazno mrežo. Gostitelji so tudi v nadaljevanju kreirali nevarnejše akcije, na drugi strani pa Celjanom igra ni stekla.