Luka Koper se je z zmago v Novi Gorici znova prebila na drugo mesto pred Rudar. Foto: Aleš Fevžer
Nusmir Fajić in Jean Philippe Mendy
Nusmir Fajić in Jean Philippe Mendy sta prispevala tri od štirih zadetkov Maribora v Celju. Foto: Aleš Fevžer
Triglav
Triglav je zmagal šestič v tej sezoni ... Foto: Aleš Fevžer
Triglav
... in ima še naprej možnosti, da se izogne izpadu v drugo ligo. Foto: Aleš Fevžer
Prestavljeno šampionsko slavje Maribora
Lotrič edini strelec v Novi Gorici
V Kranju pet žog v mreži Olimpije
Zavrč do zmage v 88. minuti
Lotrič po lepi akciji zadel za 0:1
Vijoličasti napolnili celjsko mrežo

33. krog je odprl štajerski derbi med Celjem in Mariborom. Vijoličasti so slavili visoko z 0:4, njihova obrambna vrsta pa je niz brez prejetega zadetka podaljšala že na 380 minut. Celjani so v zadnjem krogu v Stožicah (zmaga z 0:1) prekinili niz petih porazov in si skorajda že zagotovili obstanek, tako da so pred obračunom z Mariborom čutili manj nervoze.
Maribor bi že danes slavil novo prvenstveno zvezdico, če ne Rudar ne Luka Koper ne bi zmagala v Domžalah oziroma Novi Gorici. Toda to se ni zgodilo. Velenjčani resda niso osvojili treh točk (0:0), so jih pa zato Koprčani v Športnem parku z zadetkom Mitje Lotriča v 30. minuti.

Žureju ni šlo, Mendyju pač
Celjani so imeli na Areni Petrol že v 4. minuti izjemno priložnost za vodstvo, saj se je Andraž Žurej sam znašel pred Jasminom Handanovićem, a streljal naravnost vanj. Malo pozneje je Žurej stresel še prečko. In kdor ne da, dobi. V 6. minuti je Jean Philippe Mendy po lepi podaji Marcosa Tavaresa sam stekel proti Amelu Mujčinoviću in ga rutinirano premagal.

Milec povišal na 2:0, Fajić na 3:0 in 4:0
V 18. minuti se je Žurej spet sam znašel pred vrati Handanovića, a znova izgubil dvoboj na "štiri oči". Kazen je prišla v 27. minuti, ko je Martin Milec po podaji Mendyja zadel z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora. V 50. minuti je znova podal Mendy, iz bližine pa je z glavo žogo v mrežo pospravil Nusmir Fajić. Isti igralec je v 77. minuti po dolgem predložku Mitje Vilerja znova zatresel mrežo za končnih 0:4. Žogo je sprejel na prsi in uspešno streljal z levico.

Šolska akcija Kopra ob edinem zadetku

V Novi Gorici so po začetnem ogrevanju brez pravih priložnosti pobudo prevzeli gostitelji, a prave nevarnosti za vratarja Vasjo Simčiča ni bilo. V 20. minuti je po njegovi napaki, žogo je poskušal ujeti na robu kazenskega prostora, Gianluca Lapadula z glavo meril za las mimo vratnice. Kmalu so na drugi strani zadeli Koprčani. Izvedli so šolsko akcijo natančnih kratkih podaj, po dotikih Domna Črnigoja in Jake Štromajerja, ki je učinkovito in tudi natančno podal s peto, pa je Lotrič zadel z roba kazenskega prostora.

V drugem polčasu sta ekipi začeli živahno, nadaljevanje pa nato ni bilo več tako zanimivo. Najbližje cilju je bil Francesco Finocchio, a ni bil najbolj natančen. Na drugi strani je Črnigoj v 56. minuti pretekel skorajda celotno igrišče, na koncu pa ni imel več moči za nevaren strel. Do konca sta imela polpriložnosti še Borges Mastriani in Matija Širok.

Jug pokazal 10 rumenih in en rdeči karton
Rudar je v Domžalah sklenil niz petih zmag in se poslovil od drugega mesta na lestvici. Domžalčani so še na tretji tekmi zapored remizirali brez zadetkov. Sodnik Matej Jug je skupaj pokazal 10 rumenih kartonov. Že na začetku tekme je na noge dvignil domačo klop, saj je po njenem mnenju spregledal igranje vratarja Rudarja Matjaža Rozmana z roko zunaj kazenskega prostora, le nekaj minut zatem pa so se za glave držali gostje, ko je Jug zaradi prekrška od zadaj - Rudi Požeg Vancaš je sam krenil proti vratarju - neposredni rdeči karton pokazal Ivanu Knezoviću. Domžalčanom si kljub številčni prednosti pravih priložnosti za zadetek ni uspelo priigrati.

15. zmaga Zavrča
Zavrč je ugnal Krko z 2:1. Premoč v prvem polčasu je kronal v sodnikovem podaljšku, ko se je pred vrati Krke nenadoma znašel osamljeni Matija Smrekar in zadel s strelom v levi spodnji kot. V 83. minuti je po kotu z glavo izenačil Danijel Dežmar. Tri točke je doma ohranil rezervist Jure Matjašič, prav tako z glavo, potem ko je Doris Kelenc prodor končal z natančno podajo.

Po dva zadetka Palibrka in Redžića
V Kranju sta se pomerila Triglav in Olimpija, ki sta v spomladanskem delu zbrala najmanj točk. Prepričljivo, kar s 5:2, so zmagali gostitelji. Povedli so že v 7. minuti. Akcijo je začel Luka Majcen, ki je z globinsko podajo lepo zaposlil Uroša Palibrka, ta pa je ukanil Aleksandra Šeligo. V 36. minuti je Filip Valenčič izkoristil napako domačega vratarja Darjana Curanovića in izenačil na 1:1, toda na odmor je Triglav odšel z vodstvom s 3:1, saj je v 42. minuti najprej v polno v gneči pred vrati zadel Gašper Udovič, tik pred koncem prvega polčasa pa še Ajdin Redžić po odbiti žogi Šelige po strelu Majcna.

Drugi polčas se je začel z nerodnostjo nogometašev Olimpije, njihovo zmedo pa je izkoristil Palibrk in dosegel svoj drugi gol. Do konca tekme je na 4:2 s 30 metrov znižal rezervist Jaka Corn, končni izid pa je v izdihljajih tekme dosegel Redžić.