Nikola Nikezić je z enajstmetrovke takole zadel za 3:0. Foto: Aleš Fevžer
Anej Lovrečič
Anej Lovrečič je dosegel četrti gol na tekmi. Foto: Aleš Fevžer
Olimpija v Stožicah nadigrala Triglav
Bojan Đukić koprski junak v Celju

Tekma je bila odločena že v prvem polčasu, ko so domači trikrat premagali gostujočega vratarja Žana Pelka. Ta je prvič klonil v 18. minuti. Najprej je ubranil poskus Anžeta Zorca, nato pa je Zorc iz ponovljenega poskusa žogo poslal pod prečko.

Na 2:0 je v 27. minuti povišal Nikola Nikezić, ki je kaznoval veliko napako Pelka. Nikezić je v zadnji minuti prvega polčasa zadel še za 3:0, potem ko je izkoristil enajstmetrovko, ki jo je "zakrivil" Edvin Zolić po prekršku nad Zorcem.

V drugem polčasu je najprej Aris Zarifović (56.) podajo Enesa Đurkovića preusmeril v lastno mrežo. Odgovor Olimpije je sledil 15 minut kasneje. Najprej je z roba kazenskega prostora zadel Anej Lovrečič, nato pa je izid tekme z golom z 20 metrov postavil Filip Valenčič. Olimpija se je s tem začasno izenačila z Mariborom, ki pa ima tri tekme manj.

Đukić odločil v Celju
Luka Koper
pa je v prvi tekmi dneva z 1:0 zmagala v Celju, potem ko je edini gol v 21. minuti dosegel Bojan Đukić. Koprčani so povedli iz prve prave priložnosti na tekmi. Ivica Guberac je podal s prostega strela v kazenski prostor, kjer je Đukić z glavo matiral Matica Kotnika. Celjani so bili sicer nevarnejši nasprotnik, a več kot vratnica Gregorja Bajdeta (20.) jim ni uspelo. Unovčili niso niti igralca več, potem ko je bil v 54. minuti izključen Daniel Bradaschia.