Damjan Trifković (levo) se je izkazal z zadetkom in podajo. Foto: Aleš Fevžer

Samo s takšnimi tekmami lahko moji fantje odrastejo in postanejo nogometaši. Samo od Olimpije je odvisno, kako se bo osredotočila in naredila manj napak. Danes smo odigrali dobro tekmo, naredili smo nekaj dobrih stvari in nismo dobili gola, pa čeprav smo na koncu delali neumnosti, a smo imeli tudi nekaj sreče.

Milorad Kosanović, trener Olimpije
Damjan Bohar
Maribor je bil tokrat nemočen. Foto: Aleš Fevžer

Olimpija si je danes zaslužila zmago, saj je zelo dobro začela. Če bi mi imeli pravi pristop, bi imeli dovolj časa za prebrat. A pri nas je zatajila energija, z naše strani je bil vložek premajhen. Naredili smo premalo in že po zmagi na zadnji tekmi sem dejal, da nas čaka povsem drugačna Olimpija.

Ante Šimundža, trener Maribora
Aleksandar Rodić
Aleksandar Rodić je v 2. minuti dosegel svoj prvi gol v dresu Olimpije. Foto: Aleš Fevžer
Goran Galešić
Goran Galešić je v letošnji sezoni zbral devet zadetkov. Foto: Aleš Fevžer
Rajko Rotman
Rudar se je na lestvici povzpel na četrto mesto. Foto: Aleš Fevžer

Popoldne sta z zmagama nad Triglavom oziroma Celjem stik z vrhom obdržala Rudar (6:1) in Luka Koper (2:1).

Srečanje v Stožicah je bilo zaradi kazni Olimpiji po izgredih navijačev na zadnji medsebojni tekmi pred dvema tednoma odigrano pred praznimi tribunami. Tedaj so Štajerci slavili z 0:3, tokrat pa je bilo dogajanje na zelenici povsem drugačno.

Že v 2. minuti je po podaji Damjana Trifkovića z desne strani z glavo zadel Aleksandar Rodić, prvič meril v polno v dresu Olimpije in jo povedel v vodstvo. Tudi v nadaljevanju so bili domači nogometaši dejavnejši, znali so zapreti Mariborčane in preprečevati njihove akcije, sami pa so si pripravili še nekaj priložnosti. V 27. minuti se je po natančni podaji Miroljub Kostić znašel sam pred vratarjem Jasminom Handanovićem in spretno udaril žogo prek njega, a mu je veselje preprečil Martin Milec, saj je žogo izbil z golove črte v kot.
Zadetek Maribora razveljavljen
Gostje so po dveh polpriložnostih Jean-Phillipa Mendyja in Milca do največje prišli v 35. minuti, ko je po prostem strelu z leve strani vratarja Aleksandra Šeligo premagal Marcos Tavares, a so sodniki dosodili prepovedan položaj. Ob izteku prvega dela pa je bila Olimpija spet dvakrat zelo nevarna. Najprej je po strelu Nika Omladiča od daleč do odbite žoge prišel Marko Vukčević, a je Handanović njegov strel ubranil.
Nato pa je v 45. minuti sledil napad Olimpije za vodstvo z 2:0, ko se je Trifković še sam vpisal med strelce. Rodić je najprej lepo podal do Kostića, ta je z leve strani ob neodločnih branilcih uspešno prodrl v kazenski prostor in žogo poslal pred vrata, tam pa je z natančnim strelom po tleh Trifković z 10 metrov zadel notranji del vratnice, od katere se je žoga odbila za golovo črto.

Đermanović predčasno pod prho

V drugem polčasu je Olimpija nadaljevala igro iz prvega in bila v začetnih minutah nevarnejša, a so streli po zaporednih prostem strelu Omladiča in dveh kotih ostali neizkoriščeni. Mariborčani so v igro poslali še Nusmirja Fajića, kar pa ni spremenilo poteka

tekme. Domači so dobro pokrivali tekmece, ki so stežka prihajali do priložnosti, dve je imel po kotih Aleksander Rajčević, a sta njegova poskusa strelov z glavo v 67. in 71. minuti zletela mimo vrat.
Mariborčani so imeli v zadnjem delu tekme sicer terensko premoč, od 82. minute, ko je rezervist Dejan Đermanović po le sedmih minutah igre dobil rdeči karton za prekršek nad Milcem, pa še številčno. A jim ni pomagala. Ljubljančani so se dobro branili in ob koncu, podobno kot v prvem polčasu spet nanizali nekaj zrelih priložnosti. Toda vratar Handanović je strela Filipa Valenčiča in Vukčevića ustavil ter preprečil še hujši poraz svoje ekipe.

Galešić dvakrat v polno
Junak tekme na Bonifiki, na kateri je sicer predvsem v prvem polčasu manjkalo akcije, saj gledalci v uvodnih 45 minutah niso videli niti enega samega resnega poskusa, je bil Goran Galešić z dvema zadetkoma. Celjani so tik pred koncem zabili častni zadetek, a doživeli 12. poraz v tej sezoni. Galešić je v zanimivejšem drugem polčasu v 49. minuti najprej izkoristil začetniško napako Amirja Bilalija pri ustavljanju žoge in osamljen z natančnim strelom premagal Matica Kotnika za 1:0.
V 57. minuti je koprskega napadalca Jako Štromajerja v kazenskem prostoru nespretno s hrbta pohodil branilec Matej Centrih in sodnik je pokazal na belo točko. Gostujoči branilec je ob tem prejel drugi rumen karton. Galešić je zanesljivo izvedel 11-metrovko in povišal na 2:0. Isti igralec je v 83. minuti zadel še prečko. V končnici je po napaki koprske obrambe rezervist Alen Ploj z vsega treh metrov žogo poslal čez vrata, Blaž Vrhovec pa je v sodnikovem podaljšku končni izid postavil z nenadnim in natančnim strelom z več kot 30 metrov.

Eterović postavil piko na i
Rudar je proti Triglavu povedel že v 8. minuti z zadetkom Aljaža Krefla, ob koncu prvega polčasa pa je vodil s 4:1. Zadnji gol na tekmi je v 88. minuti dosegel Mate Eterović po podaji iz kota in znova ujel Massima Codo (Gorica) na vrhu lestvice strelcev (12).