Žan Vipotnik je z dvema zadetkoma svoj učinek v prvenstvu povečal na pet golov. Foto: www.alesfevzer.com

Vijoličasti so si pred 1500 gledalci prednost treh golov priigrali že po dobre pol ure. Ljubljančane je po petih minutah načel Žan Vipotnik, ki je zadel v polno še v 36. minuti. Vmes je v 15. minuti mrežo zatresel še Jan Repas. Bravo ni bil v podrejenem položaju. V prvem delu je dvakrat zadel okvir vrat, en zadetek mu je sodnik razveljavil zaradi prepovedanega položaja. V nadaljevanju so bili gostje nekoliko podjetnejši, a je tudi častni gol v sodnikovem podaljšku VAR razveljavil.

Vijoličasti so povedli že v 5. minuti. Z desne strani je predložek v kazenski prostor poslal Marko Božić. Žogo je na drugi vratnici pričakal Žan Vipotnik in jo iz neposredne bližine z nogo potisnil v mrežo.

Maribor je bil boljši tudi v nadaljevanju, kar se mu je obrestovalo v 15. minuti. Marko Tolić je podal z desne strani v sredino. Vipotnik je žogo prepustil Ivanu Brniću, katerega strel je gostujoča obramba blokirala. Iz ozadja je pritekel Jan Repas in odbito žogo z močnim strelom vnovič poslal za hrbet Gala Lubeja Finka.

Bravo je bil v naslednjih 20 minutah boljši tekmec. Ljubljančani so zadeli vratnico (Tamar Svetlin) in dosegli zadetek, ki pa je bil upravičeno razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. A nato je spet udaril Maribor. Aljaž Antolin je z lepo globinsko podajo presekal obrambo Brava. Vipotnik je stekel v ozadje ljubljanske obrambe, prevaral še vratarja in s strelom po tleh povišal na 3:0. To je bil njegov peti prvenstveni gol v sezoni.

Zadetki s tekme Maribor - Bravo

V 43. minuti je Bravo še drugič zadel okvir vrat. Sprožil je David Flakus Bosilj, žoga pa se je od prečke odbila v polje tik pred golovo črto.

Nadaljevanje je bilo bistveno manj razburljivo. Mariborčani so dobro branili svojo prednost in se niso pretirano naprezali, polpriložnosti sta imela le Repas in Vipotnik, a Lubej Fink ni imel veliko dela.

Za odtenek bolj živahni so bili gostje, Kristjan Trdin z glavo in rezervist Loren Maružin v 82. minuti sta imela nekoliko nevarnejša poskusa.

Tik pred koncem se je zdelo, da bodo gostje v Mariboru dosegli vsaj častni gol, toda potem ko Luka Štor iz neposredne bližine ni zadel, podal nazaj Kramariču, ta pa je bil uspešen, so sodniki zaradi prepovedanega položaja ob začetku akcije gol razveljavili.

V 19. krogu bodo Mariborčani gostili Radomljane, v 20. še Goričane.

Primorski derbi brez zmagovalca
Primorski zasedbi - Gorica in CB24 Tabor Sežana - sta si na prvi torkovi tekmi razdelili točki (1:1) in imata popolnoma enak izkupiček. Obe sta vpisali šesti remijev, ima pa Gorica, ki je v prvem letošnjem dvoboju slavila s 3:1, nekoliko boljšo razliko v zadetkih.

Zadetka s tekme Gorica - Tabor Sežana

Čeprav so imeli gostitelji premoč in tudi več strelov na gol, pa so do prednosti prišli igralci sežanskega kluba. V sedmi minuti je Žiga Ovsenek po natančni podaji z leve strani sprejel žogo na robu kazenskega prostora in močno udaril, po njegovem natančnem strelu pa je žoga končala v zgornjem kotu vrat Uroša Likarja.

Novogoričani so izenačili na začetku drugega polčasa. V 52. minuti je Luka Vekić, tokrat eden najbolj aktivnih in nevarnih pri modro-belih, poskrbel za še en atraktiven zadetek. - žogo je ustavil na robu kazenskega prostora, nato pa z desne strani močno udaril in tudi Jan Koprivec jo je lahko le nemočno pospremil na poti v svojo mrežo.