Žan Vipotnik tudi v spomladanskem delu nadaljuje odlično strelsko formo iz jesenskega. Foto: www.alesfevzer.com

Mariborčani so srečanje na Bonifiki začeli odlično, v vodstvo so smuknili v 10. minuti, ko je v polno zadel Žan Vipotnik. Martin Milec je z desne strani poskrbel za globinsko podajo in našel Vipotnika, ki je pravočasno vtekel in žogo z diagonalnim strelom po tleh pospravil v malo mrežico. Vrhunski zaključek.

Vijoličastim je uvodni zadetek vlil samozavest, Koprčane so večkrat stisnili na njihovo polovico, že nekaj trenutkov pozneje je dlani vratarja Adnana Golubovića ogrel Marko Božić. Po slabe pol ure igre je z roba šestnajsterca poskusil še Jan Repas, a je ostalo pri minimalnem vodstvu.

Gostitelji so velikokrat pretili prek Brighta Edomwonyija, ki je dvakrat nevarno poskusil na gol vratarja Ažbeta Juga, ta je moral biti oprezen tudi ob poskusu Andreja Kotnika po dobre pol ure igre. V prvem delu je bilo zelo vroče še v sodnikovem dodatku, ko je Božić iz neposredne bližine po Brnićevem predložku nastreljal Golubovića, Josip Iličić pa je v nadaljevanju akcije sprožil mimo desne vratnice.

Josip Iličić je igral do 80. minute. Foto: MMC RTV SLO/M. R.

V uvodnih minutah drugega polčasa je glavni sodnik Rade Obrenović dosodil enajstmetrovko v korist Kopra, potem ko se je odzval na odziv iz VAR-sobe. Po pregledovanju posnetka, na katerem sta se v dvoboj spustila Božić in Vid Koderman, je pokazal na belo točko. Odgovornost je na svoja ramena prevzel Bede Osuji, ki pa žoge ni uspel pospraviti za Jugov hrbet in ostalo je pri 0:1.

Iličić, ki je prvič od vrnitve v Maribor v Prvi ligi zaigral od prve minute, je bil v nadaljevanju zelo dejaven. Lepo je razigraval svoje soigralce, za domač kolektiv je bila še posebej nevarna naveza Iličić-Božić. V 80. minuti je Iličić končal svoj nastop, namesto njega je v igro vstopil Ignacio Guerrico.

Obrenović je zaradi številnih prekinitev v drugem polčasu tekmo podaljšal kar za 11 minut, kar pa kljub vsemu ni bilo dovolj za spremembo izida.

Vipotnik zagotovil vijoličastim zmago v Kopru

Vekić poskrbel za remi v Novi Gorici
V novogoriškem Športnem parku je Gorica remizirala s Kalcerjem iz Radomelj. Ta je v sodnikovem dodatku prvega polčasa zapravil 11-metrovko, z bele točke je bil nenatančen Samsondin Ouro. Po dobri uri igre so vendarle zatresli mrežo. Po podaji v globino je namreč Madžid Šošić ušel obrambi Gorice in v osrčju kazenskega prostora našel Filipa Čuića, ki je z glavo vratarja Uroša Likarja premagal med nogama. Za remi in delitev točk je vseeno globoko v sodnikovem dodatku drugega polčasa poskrbel Luka Vekić, ki je z levico presenetil Emila Velića in ga premagal s strelom v njegov levi kot.

Zadetka s tekme Gorica – Radomlje

Senzacija v Domžalah
Zadnjo tekmo kroga so odigrali ob Kamniški Bistrici, kjer so Domžale gostile Tabor iz Sežane. Slednji je spomladanski del prvenstva začel kot zadnjeuvrščena ekipa, uprizoril pa je največjo senzacijo kroga, saj je slavil s kar 4:0! Sežanci očitno še niso obupali, z visoko zmago so se dvignili z dna lestvice, prehiteli Kalcer Radomlje in Gorico ter zasedli 8. mesto. Mrežo Domžalčanov je načel Alen Korošec v 6. minuti po veliki napaki vratarja Ajdina Mulalića, še trikrat so bili Sežanci uspešni v drugem polčasu. Najprej po slabi uri igre, ko je žogo za hrbet lastnega vratarja poslal Mirza Hasanbegović, nato še v 68. in 81. minuti, ko sta se med strelce vpisala Adrian Zeljković in Mihael Briški, ki je bil natančen z bele točke.

Zadetki s tekme Domžale – Tabor Sežana

21. krog:

Sorodna novica Olimpija z golom Krdžalića uspešno opravila spomladansko premiero, Celje premagalo Muro

GORICA – KALCER RADOMLJE 1:1 (0:0)