Celje bo v naslednjem krogu gostovali v Novi Gorici, za konec pa bodo gostili Koper. Foto: www.alesfevzer.com

Stanković: Ne smemo imeti pritiska, tega čutijo tisti, ki nimajo za jesti

Zmaji so imeli še konec aprila na vrhu sedem točk naskoka, zdaj pa že na peti prvenstveni tekmi zapored niso zmagali in so dva kroga pred koncem vodstvo prepustili največjim tekmecem. Hkrati so tretjič zapored klonili v gosteh. Na stadionu Z'dežele so bili v dvoboju finalistov pokala (25. maja v Kopru, op. a.) povsem nemočni. Celjani so nadigrali Olimpijo, obenem pa bili tudi učinkoviti in štirikrat zatresli mrežo. S tem so se Aluminiju v boju za neposreden obstanek v Prvi ligi približali na dve točki. Odkar državne prvake vodi Agron Šalja, so na šestih tekmah petkrat zmagali.

Olimpija zdaj nima več stvari v svojih rokah. V zadnjih dveh krogih se bo pomerila še s Taborom in Bravom. Foto: www.alesfevzer.com

V prvem polčasu strelca Božić in Sokler

Celjani so energično začeli dvoboj. Najprej je Žigo Freliha z razdalje preizkusil Matic Vrbanec, ko je na začetku sedme minute po dvoji podaji z Luko Kerinom z dobrih 20 metrov izjemno natančno sprožil Ivan Božić, pa je bil ljubljanski vratar brez moči. Tudi po vodstvu so bili konkretnejši gostitelji. Zmaji sploh niso streljali v okvir vrat, najnevarnejšo akcijo pa so izpeljali v 32. minuti, ko je z diagonalnim strelom prek vrat sprožil Gal Kurež.

Frelih je v 37. minuti preprečil povišanje domače prednosti, ko je bil dobro postavljen po podaji Božića z leve strani, Ester Sokler je preskočil žogo, Vrbanec pa je streljal z neposredne bližine. Toda do konca odmora se je še enkrat zatresla ljubljanska mreža. Celjani so hitro prenesli žogo v napad, Mićo Kuzmanović je na desni strani opravil z Michaelom Pavlovićem, potem pa lepo podal Soklerju, ki je žogo zlahka pospravil v prazno mrežo.

V zaključku Freliha premagala še Kuzmanović in Dangubić

Tudi v drugem polčasu so najprej zapretili domači nogometaši. Po podaji Advana Kadušića je v osmi minuti nadaljevanja Kuzmanović z glavo streljal mimo gola. V nadaljevanju je dvakrat uspešno po strelih Enrika Ostrca in Đorđeja Ivanovića z razdalje posredoval Matjaž Rozman. V 70. minuti je ubranil tudi poskus Timija Maxa Elšnika, vmes pa je vnovič Olimpijo rešil Frelih, potem ko je iz neposredne bližine odbil strel Božića. V 87. minuti je dokončno ljubljansko usodo zapečatil Kuzmanović, ki je izkoristil lepo podajo Jakoba Novaka, s katero so gostitelji podobno kot v prvem delu lepo izigrali gostujočo obrambo, in žogo dvignil prek Freliha v mrežo. Piko na visoki zmagi in dobri predstavi je v 94. minuti z desetim letošnjim zadetkom postavil Filip Dangubić.

Olimpija po polomu v Celju zapravila vodstvo

Domžale odpravile Koper

V Domžalah so se pomerili poraženci pokalnega polfinala, gostitelji pa so z zmago 3:1 ohranili možnosti za tretje mesto. Koprčani nadaljujejo s skromnimi spomladanskimi predstavami, saj so izgubili tretjo prvenstveno tekmo zapored, na šesti v nizu pa so ostali brez zmage. Domači zasedbi je v 41. minuti veselje preprečila vratnica, ki jo je z glavo zadel Sven Šoštarič Karič, vseeno pa je v izdihljajih polčasa povedla. 45. minuta je tekla, ko je po slabem izbijanju gostov iz kazenskega prostora z strelom z razdalje Davida Adama presenetil Amel Jakupović.

Domžalčani v drugem polčasu strli Koper

V šesti minuti nadaljevanja so Domžalčani povišali prednost. Po prodoru Tilna Klemenčiča po levi strani se je pred vrati spretno znašel Dario Kolobarić, ki je spravil žogo za Adamov hrbet. V 64. minuti je nekaj upanja gostom vlil Dare Vršič, ki je zadel z glavo po podaji in preigravanju Maksa Barišića. 11 minut kasneje so gostitelji znova povišali prednost. Senija Ibričić je izvedel prosti strel. Z leve strani je poslal žogo v kazenski prostor, kjer je oplazila Mateja Podlogarja, nato pa se od Nardina Mulahusejnovića odbila v mrežo. Koper je sicer do konca nanizal nekaj priložnost, Marko Pejić je zadel okvir vrat, a se izid ni spremenil.