Olimpija je odlično odigrala prvi polčas, zadetka sta dosegla Cekici in Bezjak. Foto: www.alesfevzer.com

Za nogometaše v Prvi ligi ni pravega počitka, 24. krog je odprla torkova tekma med tretje- in prvouvrščeno ekipo sezone, ki je v prvem polčasu postregel s pritiskom Olimpije, v nadaljevanju pa je bil boljši Aluminij, ki pa mu izida ni uspelo izenačiti.

Roman Bezjak je prejšnji mesec okrepil Olimpijo in danes dosegel prvi gol po vrnitvi na slovenska igrišča. Sprva se je sicer zdelo, da je šlo za avtogol, toda strelec je bil tudi uradno Bezjak. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija v prvih treh krogih pomladanskega dela ni znala zmagati, kriza je bila očitna, tokrat pa je – tudi brez kaznovanega Luko Menala in poškodovanega Maria Jurčevića – vendarle pokazala spodbudnejšo in predvsem zavzetejše igro. Prvič se je mreža zatresla v 14. minuti, ko je Endri Cekici odlično meril s prostega strela: žoga je preletela živi zid, vratar Kovačić je bil nemočen.

V 39. minuti je svoj prvi gol po vrnitvi na slovenske zelenice dosegel Roman Bezjak, ki je bil spreten po podaji iz kota.

V prvih 45 minutah je bilo razmerje v strelih 1:10, v strelih v okvir vrat pa 0:4.

Olimpija v nadaljevanju ni bila več tako poletna. Aluminij je to kaznoval v 53. minuti, ko je Jure Matjašič ušel Tomiću in z več kot 20 metrov sprožil izjemen strel, žoga je šla od vratnice v mrežo.

Cekici in Bezjak zadela za prvo spomladansko zmago Olimpije

V 74. minuti je Mihael Klepač meril podobno kot Matjašič v levi kot Vidmarjevih vrat, toda le za nekaj centimetrov je zgrešil cilj.

Večina tekem 24. kroga bo v sredo, tudi štajerski derbi (Celje – Maribor; ob 17.30), ki si ga boste lahko v prenosu ogledali na TV SLO 2.