Josip Iličić je v letošnji sezoni Serie A dosegel devet golov. Foto: EPA
Dva gola Iličića v Serii A

Slovenski reprezentant je še na drugi zaporedni tekmi v Serii A zabil dva gola, tokrat oba v drugem polčasu. V 60. minuti je žogo z leve strani v kazenski prostor poslal Robin Gosens, tam pa je mojstrsko streljal Iličić. Žogo je poslal v levi zgornji kot. V 71. minuti je Iličić samostojno akcijo, v kateri je preigral obrambo Parme, kronal s strelom od blizu. Natančno je meril v levi spodnji kot.

Atalanta je že po prvem polčasu vodila s 3:0, v 11. minuti je Alejandro Gomez streljal z vrha kazenskega prostora, žoga pa se je od prečke odbila v mrežo. Vratar Parme je bil nemočen. Gomez je sodeloval tudi pri drugem golu, podal je Remu Freulerju, ta je zadel od blizu. Tretji gol je zadel Gosens, po tem ko je prišel do odbitka v kazenskem prostoru.

Cristiano Ronaldo je v letošnji sezoni Serie A dosegel 13 golov. Foto: Reuters

Hat-trick Ronalda
Zanesljive zmage se veseli tudi Juventus. S 4:0 je odpravil Cagliari.

Tri gole je dosegel Cristiano Ronaldo, to je njegov prvi hat-trick v Serii A.

Prvi polčas je minil brez golov, drugega pa je z golom v 49. minuti odprl prav Ronaldo. Izkoristil je slabo podajo nasprotne obrambe, prvi je pritekel do žoge in z diagonalnim strelom zatresel mrežo. Drugi gol je dosegel iz 11-metrovke v 67. minuti, v 82. minuti pa je postavil končni rezultat. Juventus je krenil v protinapad, Douglas Costa je podal v kazenski prostor, tam pa je bil spet najhitrejši Ronaldo, ki je streljal v levi spodnji kot. Za Juventus je zadel še Gonzalo Higuain.

Hat-trick Ronalda, Ibrahimović za Milano
Zlatan Ibrahimović je imel lepo priložnost v 63. minuti. Foto: EPA

Ibrahimović skoraj zadel
Na San Siru je Milan remiziral s Sampdorio (0:0). Za milansko ekipo je zaigral povratnik Zlatan Ibrahimović. V igro je vstopil v 55. minuti, v 63. minuti je streljal z glavo z okoli 11-m, popolno vrnitev pa je preprečil vratar Sampdorie. Navijači so Šveda pozdravili z velikimi ovacijami.

Na zadnji tekmi dneva pa je Inter premagal Napoli (1:3). Dvakrat je v polno zadel Romelu Lukaku, obakrat iz protinapada. Končni rezultat je z golom postavil Lautaro Martinez – prišel je do odbitka in premagal vratarja Napolija.

Romelu Lukaku je za Inter zadel dvakrat. Foto: Reuters