Bo Pariz spet gorel? Huligani iz vrst skrajnih desničarskih skupin ne varčujejo z grožnjami. Foto: Reuters
Mathieu Bodmer in Pierre Ducrocq
Iz Strasbourga, ki se krčevito bojuje za obstanek, so po koncu srečanja silovito napadli sojenje na tekmi z Lyonom. Foto: EPA
Čestitke Johanu Micoudu
Johan Micoud je v zadnjih sekundah prinesel Bordeauxu 20. zmago v prvenstvu. Foto: EPA

V 34. krogu Ligue 1 je Lyon v drugem polčasu strl odpor Strasbourga, ki je z zadetkom Renteria povedel v 19. minuti. Za nameček so šestkratni zaporedni francoski prvaki ostali brez svojega največjega bisera Karima Benzeme, ki je zapustil igrišče zaradi poškodbe gležnja. Izključitev Moulounguija tik pred odmorom je prevesila tehtnico na stran OL-a. Mathieu Bodmer in Fabio Grosso sta po uri igre v slabih osmih minutah spreobrnila izid.

Ob izpada se pričakujejo neredi
Jezni navijači PSG-ja so po novem porazu njihovega kluba (s 3:0 proti Caenu) popisali Park princev z grafiti: "Ob morebitnem izpadu vas bomo ustrelili" in "Druga liga=neredi." Pariški klub je šele na 18. mestu francoskega prvenstva in štiri kroge pred koncem za varnim območjem zaostaja za velike tri točke. Privrženci PSG-ja slovijo kot najbolj nasilna navijaška skupina v Franciji, česar se oblasti tudi zavedajo. Notranje ministrstvo je sredi tedna prepovedalo Boulogne Boyse, eno izmed rasističnih skupin, ki "navijajo" za Parižane.

Micoud podaljšal boj za prvaka
Bordaeux je v Toulouse jalovo napadal 90 minut, nato pa je motor moštva z Atlantske obale Johan Micoud izkoristil podajo rezervista Obertana in z bombo premagal vratarja Doucheza. Prvo in drugouvrščeno moštvo tako še naprej ločijo štiri točke, kar pa izkušeni Lyon v zadnjih krogih ne bi smel zapraviti.

Jokič igral, Birsa sedel
Sochaux je izgubil proti Lensu (2:3), ki je unovčil prednost domačega igrišča. Bojan Jokič je vnovič začel tekmo, a je bil ob zaostanku z 0:1 zamenjan v 38. minuti, medtem ko je Valter Birsa spremljal poraz levov s klopi. Sochaux ima pred PSG-jem varnih sedem točk naskoka.