Vinicius Junior je bil najboljši posameznik pri madridskem Realu. Foto: EPA

Madridčani so prevladovali v prvem polčasu, imeli več žogo v posesti, sprožili več strelov, enega od teh pa so tudi unovčili za vodstvo. V 42. minuti je zadel Vinicius Junior, ki je spretno lobal vratarja Mohameda El-Shenawyja, potem ko je branilec Mahmoud Metwaly naredil veliko napako in ni izbil žoge.

Maaloul znižal z enajstih metrov
Fede Valverde je le nekaj trenutkov po začetku drugega polčasa podvojil prednost Madridčanov, potem ko je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Viniciusa. Afriški predstavniki so se vrnili v igro v 65. minuti, ko je z bele točke zadel Tunizijec Ali Maaloul. Enajstmetrovko je zakrivil Eduardo Camavinga s spotikanjem.

Modrić zapravil najstrožjo kazen
V 87. minuti je razigrani Vinicius po pregledu videosodnika priigral še najstrožjo kazen za Madridčane, a Luka Modrić ni bil natančen, El-Shenawy je njegov strel odbil.

Rodrygo in Dani Cabellos sta odlično izpeljala akcijo v 92. minuti. Foto: EPA

Rodrygo in Arribas potrdila zmago
Rodrygo si je nato atraktivno izmenjal dvojno podajo z Danijem Caballosom in v 92. minuti povišal na 1:3. Končni izid je postavil Sergio Arribas v 98. minuti. 21-letnik je bil v igri le nekaj sekund, takoj nato pa je zatresel mrežo.

Real Madrid je v letih 2014, 2016, 2017 in 2018 že dvignil pokal v tem tekmovanju, pred tem pa je še trikrat slavil zmago v predhodnem medcelinskem pokalu.

Evropske ekipe so v nizu naslovov v tem tekmovanju vse od leta 2012. V tem obdobju je Real zmagal štirikrat, Bayern dvakrat, Barcelona, Liverpool in Chelsea pa po enkrat.

Denarne nagrade so na letošnji izvedbi enake kot na prejšnji. Tako bo zmagovalec dobil 4,6 milijona evrov, finalist 3,7 milijona, tretjeuvrščeni 2,3 milijona, četrtouvrščeni pa 1,8 milijona.