Steven Defour je v 36. minuti velemojstrsko izvedel prosti strel za vodstvo Burnleyja z 2:0. Foto: Reuters
Jesse Lingard je na začetku drugega polčasa zamenjal Zlatana Ibrahimovića. To je bila prava poteza Joseja Mourinha. Foto: Reuters
Harry Kane
Napadalec Tottenhama Harry Kane je s tremi doseženimi zadetki prehitel Lionela Messija na prvem mestu po golih v tem koledarskem letu. Zdaj je pri številki 56. Kane je v letošnji sezoni angleškega prvenstva dosegel 18 zadetkov in je na vrhu strelske lestvice prehitel Liverpoolovega napadalca Mohameda Salaha. V prejšnjem krogu je v Burnleyju prav tako dosegel hat-trick (0:3). Foto: Reuters
Alvaro Morata in Marcos Alonso sta zrežirala zmago Chelseaja, ki zaostaja le še točko za Manchester Unitedom. Foto: Reuters

Izbranci Joseja Mourinha so v zadnjem tednu popolnoma odpovedali. Prejšnjo sredo so izpadli iz ligaškega pokala v Bristolu. V 93. minuti jih je pokopal Korey Smith in zrežiral največjo senzacijo v angleškem klubskem nogometu v letošnjem letu. V soboto so v Leicestru vodili z 2:1 in imeli celo igralca več, v 94. minuti pa jih je šokiral branilec Harry Maguire.

Sanjski začetek Burnleyja
Tokrat so na domači zelenici začeli zelo slabo. Johann Berg Gudmundsson je v 3. minuti s prostega strela podal pred vrata, gostitelji niso izbili žoge, Ashley Barnes pa je v gneči s petih metrov matiral Davida de Geo. Gostje so dobili zalet, Scott Arfield je v 12. minuti stresel prečko.

Evrogol Defourja s prostega strela
Devet minut pred odmorom je Ashley Young naredil prekršek 25 metrov od vrat. Žogo si je nastavil Steven Defour in jo z desno nogo mojstrsko zavrtinčil prek živega zidu. De Gea se je maksimalno iztegnil, a je bil prekratek, žoga je končala tik pod prečko. Dve minuti zatem je imel veliko priložnost Marcus Rashford. Napadalec je odlično sprejel žogo, na golovi črti pa so branilci gostov odlično posredovali. Tudi Zlatanu Ibrahimoviću in Paulu Pogbaju ni uspelo znižati izida pred odmorom.

Mourinho povlekel pravega asa iz rokava
Na začetku drugega polčasa so gostitelji silovito pritisnili. Mourinho je v igro poslal Lingarda in Henrika Mhitarjana. V 53. minuti je Young podal pred vrata, kjer je Lingard s peto mojstrsko preusmeril žogo v mrežo. Burnley se je branil z vsemi sredstvi, tudi vratar Nick Pope je prejel rumeni karton zaradi očitnega zavlačevanja igre. "Bunker" je zdržal do 91. minute, ko je spretni Lingard odbito žogo v kazenskem prostoru z desno nogo pospravil v mrežo.

Kane v zadnjem trenutku še prehitel Messija
20. krog se je začel z zmago Tottenhama s 5:2 nad Southamptonom. Hat-trick je zabil odlični napadalec Harry Kane in se povzpel na prvo mesto strelcev v koledarskem letu 2017.
Na letnem seznamu je Kane prvi s 56 goli (49 za za Tottenham, 7 za Anglijo), za njim sta ostala Lionel Messi (54) in Edinson Cavani (53), ki sta največ zadetkov dosegla v klubskih dresih (po 50), po 53 jih imata tudi Robert Lewandowski (44 za Bayern, 9 za Poljsko) in Cristiano Ronaldo (42 za Real Madrid, 11 za Portugalsko).
Postavil je še nov rekord Premier lige. Že njegov prvi današnji zadetek je bil 37. ligaški gol v enem letu, s katerim je pobegnil Alanu Shearerju in njegovim 36 zadetkom za Blackburn leta 1995, nato pa je dodal še dva.

Chelsea v drugem polčasu strl Brighton
Na Stamford Bridgeu je Chelsea odpravil Brighton z 2:0. V prvem polčasu aktualni prvaki niso prikazali dobre igre, povedli pa so v prvi akciji nadaljevanja. Cesar Azpilicueta je z leve strani podal pred vrata, kjer je Alvaro Morata z glavo spretno preusmeril žogo v mrežo. Srečanje je bilo odločeno po uri igre, ko je Cesc Fabregas izvedel kot, pred vrati pa je Marcos Alonso z glavo zatresel malo mrežico.