Slovenija bo med 13. in 27. junijem 2021 skupaj z Madžarsko gostila evropsko prvenstvo. Izbranci slovenskega selektorja Primoža Glihe so predvsem v zadnjih minutah prikazali odlično predstavo.

Pobuda je bila v prvem polčasu močno na strani Angležev, ki so imeli kar 70 odstotkov žogo v svoji posesti.

Šest minut pred odmorom je Edward Nketiah zadel z bele točke. V 71. minuti je iz bližine žogo pod prečko pospravil Sam Surridge. Vezist Aluminija Dejan Petrović je osem minut pred koncem znižal na 1:2. V 94. minuti je Pišek s prostega strela s 17 metrov zadel živi zid, žoga je spremenila smer in vratarju Aaronu Ramsdalu je ni uspelo odbiti pred golovo črto.

Slovenci se bodo v torek v Celju ob 18.00 pomerili še z Madžari, v četrtek, 14. novembra, pa jih čaka še pripravljalna tekma na Portugalskem.