Aluminij
Vršič in Kabha zadela za zmago Maribora

V primerjavi s sobotnim obračunom (4:0) je Darko Milanič naredil nekaj sprememb. Prvič v letošnji sezoni so bili v začetni enajsterici Matko Obradović, Luka Zahović, Dejan Mezga in Matej Palčič.
Mariborčani so imeli premoč že v prvem polčasu, a nikakor jim ni uspelo zadeti. Trikrat se je zelo izkazal vratar Radomelj Aljaž Ivačić.
V 66. minuti je Dare Vršič zamenjal Dejana Mezgo. Osem minut zatem je Marcos Tavares lepo preigraval na levi strani in podal pred vrata, kjer je Vršič z levico z enajstih metrov zatresel mrežo.
Gostje, ki so izvajali kar 13 kotov, so drugič zadeli v sodnikovem dodatku. Z roba kazenskega prostora je bil natančen Marwan Kabha po podaji Tavaresa.
Koper zapravil 11-m v rednem delu, nato pa še dve
Na Bonifiki v rednem delu in podaljšku gledalci niso videli zadetkov. Koprčani so bili podjetnejši in nevarnejši, med drugim so zadeli vratnico (v prvem polčasu je preprečila veselje Mateju Pučku) in v 78. minuti zapravili 11-metrovko. Po strelu Tonija Datkovića je žoga v roko zadela enega izmed gostujočih igralcev, z bele točke je streljal Senijad Ibričić, toda vratar Luka Janžeković je bil z lepo obrambo uspešnejši. Aluminij je imel sicer najlepšo priložnost pet minut prej, a je žoga zletela mimo vrat.

V podaljšku pravih priložnosti ni bilo. Pri 11-metrovkah je Vasja Simčič ubranil prvi strel Aluminija, vendar sta v nadaljevanju za Koper zastreljala 11-metrovki Courage Pekuson in Zlatan Muslimović, tako da je zmaga odšla v Kidričevo.