Roma je dosegla 17. zmago v sezoni. Foto: Reuters

Na Olimpicu sta v 79. in 92. minuti zadela Alessandro Florenzi in Edin Džeko. Prvi je zatresel mrežo po izgubljeni žogi Giorgia Chiellinija na svoji polovici in hitri izmenjavi podaj, drugi pa po protinapadu.

V prvem polčasu sta obe moštvi stresli okvir vrat, v 63. minuti pa je bil zadetek Cristiana Ronalda razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

V uvodnem delu tekme je po strelih Juana Cuadrada in Paula Dybale dvakrat sijajno posredoval vratar Rome Antonio Mirante, nato je v 18. minuti Lorenzu Pellegriniju na drugi strani veselje preprečila prečka. Mirante je v vratnico preusmeril žogo po poskusu Dybale.

Že "davno" okronani prvak Juventus je v Serie A izgubil tretjič v sezoni in je brez zmage na zadnjih treh tekmah, potem ko se je z Interjem in Torinom razšel z 1:1. Prvič je igral v novih dresih, ki jih bo odslej nosil na domačih tekmah. Prvič po 116 letih nimajo belo-črnih črt, ampak belo in črno polovico.

Roma ima zdaj na šestem mestu tako kot Milan 62 točk, tri manj kot Atalanta (zaradi prenove stadiona v Bergamu je igrala v Reggio Emilii in z 2:1 premagala Genoo) in eno manj kot Inter, ki se bo v ponedeljek pomeril s Chievom. V Ligo prvakov neposredno peljejo prva štiri mesta.

Pred Atalanto in Josipom Iličićem sta zelo pomembna dva tedna. V sredo se bodo nogometaši iz Bergama v finalu italijanskega pokala v Rimu pomerili z Laziem, v zadnjih dveh krogih Serie A pa bodo gostovali v Torinu pri Juventusu in v Reggio Emilii gostili Sassuolo. Foto: EPA