Luis Suarez je v 85. minuti z izjemno natančnim strelom premagal Jana Oblaka. Foto: Reuters

Do konca prvenstva je torej le še sedem krogov, mogočih je še 21 točk, Barca pa ima zares visok naskok pred obema madridskima velikanoma. Hkrati ima z obema še boljši medsebojni rezultat, ki v španski ligi odloča ob morebitnem enakem številu točk. Katalonci so v igri še za vse tri lovorike. So v zanesljivem vodstvu v državnem prvenstvu, prišli so v finale kraljevega pokala, v sredo pa jih čaka prva tekma četrtfinala Lige prvakov, ko bodo gostovali na Old Traffordu proti Manchester Unitedu. Na drugi strani bo, kot vse kaže, vrsta Diega Simeoneja, ki v vlogi trenerja ostaja še brez zmage na Camp Nouu, ostala brez lovorike, saj se je že poslovila tako v pokalnem tekmovanju kot v Ligi prvakov, zaostanek v La ligi pa se zdi ob zanesljivih prestavah blaugrane prevelik. Messi je postavil nov mejnik, saj je s 335 zmagami zdaj najuspešnejši v zgodovini španskega prvenstva.

Simeone: "Na smeh mi gre, če je to neuspešna sezona."

Atletico že v 27. minuti ostal brez Diega Coste

Barco sicer čaka izjemno pomembna tekma v sredo, toda na derbiju La lige je zaigrala s trenutno najboljšo zasedbo. Prvo veliko priložnost si je priigrala v 14. minuti, ko je Messi poslal imenitno žogo čez gostujočo obrambo. Po levem boku je utekel Jordi Alba, ki se je sam znašel pred Oblakom. Spravil je žogo mimo slovenskega vratarja, a mu je veselje preprečila vratnica, Škofjeločan pa je odbito žogo ujel. V naslednjih minutah je bil ofenzivno nekoliko dejavnejši Atletico, v 27. pa je bilo znova zelo vroče pred gostujočimi vrati. Philippe Coutinho je lepo preigral Diega Godina, se znašel v odličnem položaju, a je njegov strel po tleh z izvrstnim odzivom zaustavil Oblak.

Lionel Messi je dosegel že 33. gol v letošnji sezoni La lige. Foto: Reuters

Takoj zatem so colchonerosi ostali z igralcem manj. Zaradi izrečenih besed sodniku po duelu z Arthurjem je Jesus Gil Manzano brez oklevanja pokazal rdeči karton Diegu Costi. Visok ritem z začetka prvega polčasa se je po izključitvi nekoliko umiril. Barca je povsem prevzela pobudo. V 38. minuti je Godin napravil veliko napako, ko je podajal proti Oblaku. Suarez je prestregel žogo, a se slabo odzval. Pred odmorom je Oblak ubranil še poskus Messija z roba kazenskega prostora in – sicer precej slaboten – strel z glavo Coutinha.

Oblak blestel, a bil nato dvakrat brez moči

Še preden je minila ura igre, je Simeone na klop 'potegnil' oba bočna igralca Santiaga Ariasa, ki je zelenico zapustil po rdečem kartonu Diega Coste, in Filipeja Luisa, v igro pa poslal dva bistveno ofenzivnejša nogometaša, Angela Correo in Alvara Morato. Toda resneje domačih vrat Madridčani niso ogrozili do 75. minute, ko je po predložku Antoina Griezmanna s prostega strela z leve strani najvišje skočil Rodri, ki pa je meril čez vrata. Tik za njim je bil Jose Maria Gimenez v boljšem položaju.

Pred tem si je Barca priigrala kar nekaj priložnosti, izjemno aktiven je bil Messi, a v vratih Atletica je blestel Oblak. Domači kapetan je v 56. minuti z odličnim prvim dotikom žoge prelisičil Kokeja, streljal nekje z 18 metrov, a je bil slovenski čuvaj mreže zanesljiv. Kmalu zatem je argentinski zvezdnik silovito švignil v protinapad, prišel mimo Rodrija in Godina, našel Suareza na levi strani, toda Oblak je odlično zaprl kot in Urugvajčev poskus odbil. Dve minuti pozneje je Messi še enkrat meril z razdalje, Oblak pa je bil znova na mestu. Vratar slovenske reprezentance se je s sijajno reakcijo izkazal v 69. minuti, ko si je Messi najprej izmenjal dvojno podajo s Coutinhom, nato še s Suarezom, in ko mu je ta vrnil žogo, je močno sprožil. Oblak je branil, zaustavil pa je tudi vole Malcoma po odbiti žogi.

Toda pet minut pred koncem je Oblak le klonil. Jordi Alba je med nogama Corree z leve strani spravil žogo do Suareza, ki je izjemno natančno in z močno rotacijo sprožil z 18 metrov, žoga pa je tik ob vratnici končala za hrbtom Oblaka. Dve minuti kasneje je moral iz svoje mreže pobrati še eno žogo. Ivan Rakitić je s podajo v prostor zaposlil Messija, ki je najprej opravil s Gimenezom, nato prelisičil še Godina in žogo poslal v mrežo znova nemočnega Oblaka.

Diego Costa je bil izključen zaradi izrečenih besed sodniku Jesusu Gilu Manzanu. Foto: Reuters

Benzema zrežiral preobrat Reala

Karim Benzema je bil zelo razigran proti Eibarju. Foto: EPA

Real Madrid, ki je v sredo klonil v Valencii, je na Santiago Bernabeuu z 2:1 ugnal Eibar, ki je kraljevi klub premagal v prvem delu sezone na svoji zelenici. Junak dvoboja je bil Karim Benzema, ki je dosegel oba gola, še dvakrat pa je zatresel mrežo, a sta bila zadetka razveljavljena. Francoski napadalec je Marka Dmitrovića prvič premagal v deveti minuti, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Podobno je bilo v deseti minuti drugega polčasa, ko je Benzema zadel po veliki napaki srbskega vratarja, toda zaradi prepovedanega položaja je ostalo pri gostujočem vodstvu.

Baski so povedli v 39. minuti, ko je v kazenskem prostoru izvrstno podal Gonzalo Escalante, našel samega Marca Cardono, ta pa je žogo spravil za hrbet Keylorja Navasa. Štiri minute po razveljavljenem drugem golu se je Benzema le vpisal med strelce. Natančen predložek je z desne strani poslal Marco Asensio, Benzema pa je zadel z glavo. Tudi v 81. minuti, ko je Real popeljal v vodstvo, je bil uspešen z glavo. Tedaj je kot izvedel Toni Kroos, ki si je izmenjal dvojno podajo z Asensiom, nato pa je poslal predložek pred vrata, kjer je bil najvišji Benzema, ki je pozneje zadel še okvir vrat.