Marco Asensio je v sijajni formi na začetku nove sezone. Foto: Reuters
Carlos Soler
Carlos Soler je v 18. minuti izenačil na 1:1. Foto: EPA

Gostitelji so igrali brez kaznovanih Cristiana Ronalda in Sergia Ramosa, kar se je zelo poznalo. Netopirji so bili z disciplinirano igro v obrambi celo blizu popolnega izkupička, saj so vodili z 2:1 še sedem minut pred koncem.

V 10. minuti je Marco Asensio prestregel žogo po napaki Geoffreyja Kondogbiaja, prodrl je proti kazenskemu prostoru in z natančnim strelom matiral vratarja Neta, ki se ni niti premaknil na golovi črti. Osem minut zatem je Antonio Latorre z leve strani podal pred vrata, kjer je Carlos Soler potisnil žogo v mrežo. V nadaljevanju prvega polčasa je Benzema zapravil dve priložnosti za novo vodstvo Reala.

Kondogbia šokiral gostitelje
Pritisk Reala se je v drugem polčasu še stopnjeval. V 66. minuti je Gareth Bale z glavo streljal čez vrata po lepi podaji Luke Modrića. Valencia se je krčevito branila in čakala na protinapade. V 77. minuti je presenetljivo povedla, ko je Rodrigo sijajno zaposlil Kondogbiaja, ki je z natančnim strelom z levico s 15 metrov ukanil Keylorja Navasa.

Benzema ni imel svojega večera
Ko se je Real znašel v težkem položaju, je na sceno znova stopil Asensio. S prostega strela z 20 metrov je poslal žogo mimo slabo postavljenega živega zidu v mrežo. Tudi vratar Neto je bil na napačni nogi in sploh ni reagiral. V zadnjih minutah so izbranci Zinedina Zidana vse moči usmerili v napad. V 88. minuti se je Benzema znašel popolnoma sam deset metrov od vrat, vendar je streljal mimo in se le prijel za glavo. V 93. minuti je francoski napadalec prišel do strela z glavo, vratar Neto pa je žogo s skrajnimi močmi odbil v vratnico in ostalo je pri delitvi točk.
Na vrhu Primere division so po dveh krogih Real Sociedad, Barcelona in Leganes z maksimalnimi šestimi točkami. Favorizirani Real je že oddal dve in obeta se zanimivo nadaljevanje po reprezentančnem premoru.