Leta 1991 je Crvena zvezda v finalu Pokala prvakov premagala Marseille ter prvič in edinkrat osvojila najprestižnejšo evropsko klubsko lovoriko. 18 let pozneje je klub tik pred bankrotom. Foto:

O težkem položaju kluba, pri katerem si kruh služi tudi slovenski reprezentant Mirnes Šišić, sta seznanjeni tudi Mednarodna (Fifa) in Evropska nogometna zveza (Uefa).

Če Crveni zvezdi do 31. marca ne uspe poravnati dolgov in zavarovati svojih sredstev za nadaljnje
delovanje, potem Beograjčani ne bodo dobili licenc za domače prvenstvo in evropska tekmovanja. Obstaja tudi možnost propada tega nekdaj zelo uglednega kluba.