Lara Prašnikar je v kvalifikacijah za EP 2021 dosegla pet zadetkov, v Prištini pa se ni vpisala med strelke. Foto: www.alesfevzer.com

Za visoko zmago so zadele Pamela Begić (14. minuta), Nina Predanič (37.) in Ana Milović (93.).

Slovenke so tekmo začele s postavo Nika Šapek, Sara Agrež, Špela Rozmarič, Kaja Korošec, Kristina Erman, Dominika Čonč, Lara Prašnikar, Nina Predanič, Špela Kolbl, Kaja Eržen in Pamela Begić. V drugem polčasu so priložnost dobile še Sara Makovec, Lara Klopčič in Ana Milović.

Slovenija je septembra lani v Dravogradu nadigrala Kosovo kar s 5:0, po dvakrat sta mrežo zatresli Lara Prašnikar in Mateja Zver, ki sta tudi najboljši strelki reprezentance v kvalifikacijah.

Varovanke Boruta Jarca so tako še naprej v boju za končno drugo mesto, ki prinaša najmanj dodatne kvalifikacije. Obe tekmi proti Nizozemkam, ki vodijo v skupini in bodo drugo leto v Angliji skoraj gotovo branile celinski naslov, so že odigrale. 14. aprila bodo na ključnem srečanju gostovale v Rusiji.

KVALIFIKACIJE ZA EP 2021, skupina A

KOSOVO – SLOVENIJA 0:3 (0:2)
2.500; Begić 14., Predanič 37., Milović 93.

TURČIJA            5  0 1 4  1:19  1

Zmagovalec skupine se uvrsti na EP v Angliji, drugouvrščena reprezentanca pa najmanj v dodatne kvalifikacije. EP bo med 7. julijem in 1. avgustom 2021.