Veselje Argentinca Javierja Pastoreja po zadetku, za katerega se je z lepo podajo izkazal Josip Iličić. Foto: EPA
Alessandro Del Piero
Legendarni Alex Del Piero je mojstrsko povedel Juventus v vodstvo. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Kamerunec Samuel Eto'o je na San Siru zabil dva gola. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Vodilni zadetek za Milan je zabil Zalatan Ibrahimović. Foto: Reuters

Siniša Andjelković je prvič zaigral v Serie A, odigral pa je vso tekmo. Armin Bačinović je bil na igrišču do 57. minute, Josip Iličić pa do 70. Jasmin Kurtić je srečanje spremljal s klopi za rezervne igralce.

Gostitelji so pobudo kronali v 23. minuti, ko je mrežo načel Alessandro Matri. Na začetku drugega dela je avtogol ob napadalcu Robertu Acquafresci zabil Antonio Nocerino, a le dve minuti pozneje so Sicilijanci znižali izidi. Zadetek sta zrežirala prva zvezdnika Palerma. Iličić je z lepo podajo v prostor zaposlil Javierja Pastoreja, Argentinec pa je z močnim strelom premagal Michaela Agazzija. Dvome o zmagovalcu je v 54. minuti razblinil Davide Biondini, ki je zadel z roba kazenskega prostora.
Leonardo preporodil prvake
Po zamenjavi trenerja je v odlični formi aktualni državni prvak Inter. Milančani so na San Siru s 4:1 odpravili Bologno, pri kateri ni bilo v kadru nekdanjega nogometaša Interja Reneja Krhina. V vrsti brazilskega trenerja Leonarda se je izkazal Samuel Eto'o, ki se je dvakrat vpisal med strelce. Zadela sta še Dejan Stanković in Diego Milito, edini zadetek za goste je zabil Urugvajec Henry Gimenez.

Aquilani rešil 'staro damo'
Težko so do novih treh točk prišli nogometaši Juventusa, pri katerem je med vratnicama stal povratnik po težki poškodbi Gianluigi Buffon. Na Olimpicu so 'bianconeri' z 2:1 ugnali Bari, ki je Juve ugnal v prvem krogu prvenstva z zadetkom Massima Donatija. Pred koncem prvega polčasa so Torinčani povedli prek kapetana Alessandra Del Piera. Legendarni Alex je zadel po mojstrsko izvedenem prostem strelu. V 57. minuti je Madžar Gergely Rudolf izid izenačil, zmago pa je gostiteljem z močnim strelom v 79. minuti zagotovil Alberto Aquilani, ki je 'staro damo' okrepil pred letošnjo sezono.

'Sarma' s tremi točkami iz Genove
Samir Handanović
je z Udinesejem slavil v gosteh pri Genoi. Videmska zasedba je slavila s 4:2. Med strelce so se pri gostih vpisali Kolumbijec Pablo Armero, Antonio Di Natale, Čilenec Alexis Sanchez in Argentinec German Denis. Za Genoo, pri kateri Eneja Jeleniča ni bilo v postavi, sta zadela Omar Milanetto in Mattia Destro.

Vodilni Milan se z juga Italije vrača le s točko. Tekma z Leccejem se je končala z 1:1. Milančani so povedli v 49. minuti. Zadetek je dosegel napadalec Zlatan Ibrahimović. Za izenačenje je osem minut pred koncem zabil Urugvajec Ruben Olivera.

20. KROG
CAGLIARI
- PALERMO 3:1 (1:0)
Matri 23., Nocerino 48./ag, Biondini 54.; Pastore 50.
Andjelković je igral vso tekmo, Bačinović je igral do 57 min., Iličić (vsi Palermo) pa do 70. min., Kurtić je sedel na klopi.

NAPOLI - FIORENTINA 0:0

INTER - BOLOGNA 4:1 (2:0)
Stanković 20., Milito 30., Eto'o 63., 72.; Gimenez 77.