Kapetan SPAL-a Sergio Floccari je v 74. minuti odločil zmagovalca. Foto: EPA

Gostje iz Torina, ki so za osvojitev novega naslova italijanskega prvaka potrebovali zgolj točko, so odigrali sila povprečno. Trener Massimiliano Allegri je iz začetne enajsterice, ki je med tednom gostovala v Amsterdamu pri Ajaxu, obdržal zgolj dva nogometaša, Joaa Cancela in Rodriga Bentancurja.

Moise Kean je po pol ure igre takole zatresel mrežo SPAL-a. Foto: EPA

Vseeno je Juventus na odmor krenil z minimalnim vodstvom po golu Moiseja Keana. Ta je po pol ure igre v kazenskem prostoru preusmeril žogo za hrbet nemočnega vratarja Emiliana Viviana po Cancelovem strelu z roba kazenskega prostora.

Toda gostitelji so izid izenačili že v uvodnih minutah nadaljevanja. Pasquale Schiattarella je izvedel kot, z glavo je za 1:1 zadel branilec Kevin Bonifazi. Odločitev o zmagovalcu je padla v 74. minuti srečanja, ko se je Alessandro Murgia spretno dokopal do žoge in jo podal do Sergia Floccarija, ki je hladnokrvno matiral vratarja Mattio Perina.

Juventus si je na tekmi sicer priigral nekaj (pol)priložnosti, a vse zapravil. Zadnjo v 93. minuti, ko je Mattia De Sciglio po predložku rezervista Federica Bernardeschija sprožil mimo vrat.

Džeko potopil Udinese
Na drugi sobotni tekmi sta se na rimskem Olimpicu pomerila Roma in Udinese. Zmagali so Rimljani, edini zadetek na tekmi je dosegel Edin Džeko. 33-letni Sarajevčan je "iz prve" zatresel malo mrežico, potem ko ga je v ogenj s krasno globinsko podajo poslal Stephan El Shaarawy.

Franck Kessie je zagotovil zmago Milanu. Foto: Reuters

Kessie z 11-m zadel za tri točke Milana
Zvečer je tudi Milan slavil z 1:0, na San Siru je premagal Lazio. V 79. minuti je tri točke domačim z 11-metrovke zagotovil Franck Kessie. Prekršek nad Mateom Musacchiom je storil Riza Durmisi. Rdeče-črni so predtem na štirih tekmah osvojili le točko.

Lazio je bil najbližje zadetku v 43. minuti, ko je Ciro Immobile zadel zunanji del vratnice. Immobile je zapretil že v 3. minuti, a se je z obrambo izkazal Pepe Reina. Na drugi strani je v 32. minuti za malo mimo vratnice z glavo streljal Krzysztof Piatek.

Rimljani zdaj za četrtouvrščenim Milanom s tekmo manj zaostajajo šest točk. V sredo bodo na preloženem srečanju gostili Udinese.