Luis Suarez je z glavo zadel za 5:0. Foto: EPA

Upanje za uspešnejšo igro v napadu jim daje prihod Luisa Suareza, ki je pred dnevi prestopil iz Barcelone. Ob svojem debiju je igral le 20 minut, v katerih pa je zabil dva gola in prispeval podajo. Marsikateri navijač Atletica je prepričan, da bodo njihovi ljubljenci s tem napredovali za dva koraka.

Sorodna novica Dvoboj Betisa in Reala v znamenju odločitev VAR-a

Za uvod zmagali s 6:1
Madridčani so šele v 3. krogu La lige odigrali prvo tekmo državnega prvenstva, v kateri so premagali Granado kar s 6:1. Že v deveti minuti tekme je prvi gol dosegel Diego Costa, španski napadalec je bil z glavo natančen z osmih metrov.

Felix uspešno kreiral igro
Belo-rdeči bi lahko prednost povišali v 16. minuti, ko je bil nad Joaom Felixom storjen prekršek, a Saul Ninguez ni bil uspešen pri izvajanju 11-metrovke. Gostitelji so v prednost dveh golov vendarle ušli na začetku drugega polčasa, ko je Felix v prazen prostor poslal Angela Correo, ki je bil natančen z desne strani. Felix je do svojega gola prišel v 65. minuti, ko je kronal hitri protinapad.

Trenutek, ko je zamenjal Diega Costo. Foto: EPA

Oblaka premagal le Molina
Nato se je zgodila 70. minuta, ko je v igro vstopil Suarez. Minili sta komaj dve minuti igre, ko je z nogo mojstrsko spremenil smer žoge in sijajno zaposlil Marcosa Llorenteja, ki je zabil za 4:0. Llorente mu je v 85. minuti vrnil uslugo, ko je z desne strani poslal predložek, Suarez pa je z glavo žogo poslal v daljši vratarjev kot. Granada je dve minuti pozneje znižala na 5:1, Jana Oblaka je premagal Jorge Molina.

Spisal kar nekaj rekordov
Suarez pa je v tretji minuti podaljška dokončal svoj šov. Najprej je s 15 metrov žogo poslal v vratnico, žoga se je odbila v njegovo smer, Urugvajec pa jo je poslal v drugi del vrat za 6:1. Suarez je s tem postal prvi igralec Atletica, ki je debitiral z dvema zadetkoma in sploh prvi v tem stoletju, ki je ob prvi tekmi La lige za (novi) klub dal dva gola in podajo.

Ansu Fati je bil najboljši igralec tekme na Camp Nouu. Ronald Koeman je zaupal najstniku in ni se zmotil. Foto: Reuters

Uspešen debi Koemana na klopi Barce
Zanesljive uvodne zmage se je veselila tudi Barcelona, ki je na Camp Nouu odpravila Villarreal s 4:0.

Po četrt ure je Jordi Alba ušel po levi strani in podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Ansu Fati z desetih metrov zabil žogo pod prečko. 17-letni dragulj je bil natančen še štiri minute zatem, ko je po protinapadu unovčil podajo Coutinha. Brazilec je 14. avgusta Barceloni zabil dva gola v dresu Bayerna, ko so Bavarci ponižali Katalonce z 8:2 v četrtfinalu Lige prvakov. Tokrat je začel v prvi postavi.

Mario Gaspar je v 35. minuti v kazenskem prostoru podrl Fatija, z bele točke pa je bil natančen Lionel Messi. Izid polčasa in končni izid tekme pa je z avtogolom postavil Pau Torres. Predložek Messija z leve strani je pospravil v lastno mrežo.

Novi trener Ronald Koeman, ki je Barceloni zagotovil prvi naslov evropskega prvaka maja 1992 na Wembleyju, je v drugem polčasu v igro poslal še Ousmaneja Dembeleja, Miralema Pjanića in Trincaa.