Diego Simeone je Atletico popeljal do 300. zmage pod njegovim vodstvom. Foto: Reuters

Klub iz San Sebastiana, pri katerem se je po poškodbi vrnil David Silva, je doživel tretji zaporedni poraz, potem ko je prejšnji teden na gostovanjih pri Barceloni in Levanteju klonil z 2:1. V vseh tekmovanjih ni zmagal že devet tekem zapored.

Po slabem prvem polčasu so Madridčani povedli v 49. minuti, ko je po prostem strelu Yannicka Carrasca z glavo zadel branilec Mario Hermoso. Končni izid je v 74. minuti postavil Marcos Llorente z močnim strelom z roba kazenskega prostora po podaji Luisa Suareza.

Atletico je igral brez bolnega Joaa Felixa, a to ni preprečilo, da ne bi dosegel 300. zmage pod vodstvom trenerja Diega Simeoneja. Ta je moštvu s klopi poveljeval že na 499. tekmi.

Sijajna tekma Messija

Barcelona je bila v gosteh s 3:0 boljša od Valladolida. Odlično razpoloženi Lionel Messi je v 65. minuti po podaji Pedrija s strelom v daljši spodnji kot prispeval zadnji gol na tekmi in s 644. zadetkom prehitel Peleja (Santos) pri rekordnem dosežku v majici enega kluba.

Pri prvem golu branilca Clementa Lengleta z glavo v 21. minuti je bil Argentinec z lepim predložkom podajalec. To je bila njegova prva podaja v letošnjem prvenstvu!

Začel je tudi akcijo za drugi zadetek v 35. minuti, ko je Sergino Dest prodrl po desni strani in poslal predložek strelcu Martinu Braithwaitu. V sodnikovem podaljšku je Messiju drugi gol preprečila vratnica.

Barca je v gosteh v La ligi zmagala prvič po 1. oktobru, ko je tri točke osvojila v Vigu.