Jan Oblak se je vrgel v pravo smer. Verjetno bi bil malce prekratek, če bi žoga zletela v malo mrežico, a zadela je vratnico. Foto: Reuters

Atletico se je veselil 23. zmage v sezoni in šele druge na zadnjih sedmih gostovanjih. V četveroboju za naslov prvaka ima še vedno vse v svojih nogah, Real Madrid, Barcelona in Sevilla pa bodo čakali na spodrsljaj.

V naslednjem krogu se bodo vodilne štiri ekipe pomerile med seboj. V soboto ob 16.15 bo Barcelona gostila Atletico, v nedeljo pa se bosta srečala Real in Sevilla.

Suarez ni bil učinkovit
Izbranci Diega Simeoneja so bili na stadionu Manuela Martineza Valera precej boljši v prvem polčasu. Luis Suarez si je v 12. minuti izmenjal dvojno podajo z Angelom Correo, nato pa zadel zunanji del mreže. Urugvajski napadalec je po četrt ure zatresel mrežo, vendar je bil v prepovedanem položaju. Yannick Carrasco je v 23. minuti lepo prodrl in zaposlil Marcosa Llorenteja, ki je matiral vratarja Paula Gazzanigo.

Marcos Llorente je kronal veliko premoč Atletica v prvem polčasu. Foto: Reuters

Oblak prehitro zapustil golovo črto
Čeprav so imeli Madridčani precej več priložnosti in bi lahko tekmo odločili že pred zaključkom, so do zadnjega sodnikovega žvižga trepetali za tri točke.

Elche, ki se bori za obstanek, je imel v 91. minuti idealno priložnost za izenačenje. Llorente je v kazenskem prostoru igral z roko. Fidel Chaves je z bele točke zadel vratnico, Jan Oblak je krenil v pravo smer.

Slovenski reprezentančni vratar ob strelu Fidela ni stal na golovi črti. Po pravilih bi morali strel zato ponoviti, vendar videosodnik ni opozoril glavnega sodnika.

Eder Militao je dosegel prvi zadetek v tej sezoni v španskem prvenstvu. 23-letni Brazilec je bil nepričakovani junak. Foto: Reuters

Militao in Casemiro rešila kraljevi klub
Na večerni tekmi na stadionu Alfreda di Stefana je madridski Real premagal Osasuno z 2:0. Kraljevi klub se je dolgo mučil, v zadnje četrt ure pa je le strl odpor žilavih gostov.

V 76. minuti je Isco podal iz kota, Eder Militao je z glavo preusmeril žogo v malo mrežico. Deset minut pred koncem je Karim Benzema podal do Casemira, ki ni dobro sprejel žoge, žogo je nato zadel z desnico in presenetil vratarja Sergia Herrero.