Luis Suarez je odločil tekmo na stadionu Wanda Metropolitano. Foto: EPA

Urugvajcu je za osmi gol sezone podal Yannick Carrasco. Proti Getafeju, ki je pri dnu lestvice, v Simeonejevem obdobju devetih let Madridčani še nikoli niso prejeli zadetka! V La ligi so zmagali tretjič zapored in leto sklenili brez domačega poraza.

Zamujene priložnosti Reala

Atletico ima na vrhu lestvice z dvema odigranima tekmama manj dve točki prednosti pred Realom, ki je v Elcheju osvojil le točko (1:1).

Tudi na tem srečanju se je mreža prvič zatresla v 20. minuti. Z glavo je zadetek dosegel Luka Modrić, potem ko se je po strelu Marca Asensia žoga do njega odbila od prečke. Gostje so v prvem polčasu prikazali odlično predstavo (tudi Marcelo je še pred vodilnim golom stresel prečko), nato pa je v 52. minuti z 11-metrovke izenačil Fidel Chaves. Dani Carvajal je napravil prekršek nad Antoniom Barraganom.

Obe moštvi sta imeli v nadaljevanju priložnosti za zmago. Napadalec Elcheja Lucas Boye je zadel vratnico, Realova branilca Carvajal in Sergio Ramos pa sta vratarja Edgarja Badio prisilila, da se je izkazal z lepima obrambama.

Na drugi strani je Thibaut Courtois v sodnikovem podaljšku ubranil poskus Gonzala Verduja s prostega strela. Od 77. minute je igral tudi Eden Hazard, ki je zaradi poškodbe počival več kot mesec dni.

Real je pred tem v vseh tekmovanjih slavil šestkrat zapored, od tega petkrat v La ligi. Elche, ki se je organizirano branil in poskušal s protinapadi, je na lestvici na 15. mestu.