Antoine Griezmann je dosegel vodilni zadetek za Barcelono. Foto: Reuters

Le še deset dni je do prve tekme osmine finala Lige prvakov proti Napoliju, Barca pa nikakor ne najde prave igre. Obramba je bila zelo luknjičasta. Trener Quique Setien še ni uspel preporoditi ekipe, ki je daleč od prave forme. Zelo se pozna, da sta poškodovana Luis Suarez in Ousmane Dembele, branilec Clement Lenglet pa je bil kaznovan.

Zadetek Nyoma upravičeno razveljavljen
Getafe je prišel na Camp Nouu za štirimi zaporednimi zmagami. Znova je ekipa dokazala, da ni zastonj na tretjem mestu lestvice. V uvodne pol ure je bil boljši tekmec. V 26. minuti je Allan Nyom po podaji iz kota v drugem poskusu ukanil Marca-Andreja ter Stegna. 31-letni Francoz je pred tem s komolcem odrinil Samuela Umtitija in oglasil se je videosodnik. Po posvetu je sodnik Guillermo Cuadra zadetek razveljavil.

Griezmann in Roberto poskrbela za lepo prednost Barce
Setien je moral že sredi prvega dela menjati. Poškodovanega Jordija Albo je zamenjal Junior Firpo. Barcelona je povedla v 33. minuti, ko je Lionel Messi mojstrsko podal v prazen prostor, Antoine Griezmann se je znašel sam pred Davidom Sorio in ga rutinirano ukanil.

Le šest minut zatem je Firpo z leve strani podal pred vrata, Ansu Fati ni bil na pravem mestu, žoga pa je prišla do Serija Roberta, ki jo je tik ob vratnici poslal v mrežo.

Angel je v 52. minuti zamenjal Jorgeja Molina in takoj je poživil igro Getafeja. Foto: Reuters

Napadalec Angel povzročal velike težave obrambi gostiteljev
Getafe, ki sploh ni bil v podrejenem položaju, se je znašel v zaostanku z 0:2. Tudi v drugem polčasu so gostje igrali pogumno in v 66. minuti prišli do znižanja. Jaime Mata je z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je rezervist Angel z izjemnim volejem s 15 metrov zatresel mrežo. Ter Stegen je bil na napačni nogi in ni imel možnosti posredovanja.

Barcelona ni bila prepričljiva, številne napake so se vrstile. V 73. minuti je Angel z bližine prišel do strela, ter Stegen pa je odlično posredoval z roko. Žogo je uspel odbiti, nato pa je imel tudi veliko srečo, da se je od rame odkotalila do zapestja in še pred črto gola jo je uspel spraviti nazaj v polje. Sijajno posredovanje nemškega čuvaja mreže, ki je preprečil izenačenje.

Getafe bi si zaslužil točko in s takimi predstavami ima lepo priložnost, da konča prvenstvo med četverico, kar pomeni igranje v Ligi prvakov v naslednji sezoni. Še vedno ima dve točki naskoka pred madridskim Atleticom, ki je v petek zvečer remiziral v Valenciji (2:2).