Ansu Fati, ki bo 31. oktobra dopolnil 18 let, je dosegel že tri zadetke na dveh tekmah Barcelone v letošnjem prvenstvu. Foto: Reuters

Katalonce je v vodstvo popeljal Ansu Fati v 11. minuti, podal je bil Philippe Coutinho. 17-letni dragulj je z zunanjim delom stopala mojstrsko poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Fati je dosegel dva zadetka že na uvodni tekmi prvenstva v nedeljo proti Villarrealu, ko je Barca slavila s 4:0.

Tri minute pred odmorom je Clement Lenglet v šprintu za žogo s komolcem zadel Denisa Suareza v obraz. Sodnik Carlos del Cerro Grande je zelo strogo pokazal Francozu še drugi rumeni karton. Katalonci so torej celoten drugi polčas igrali z igralcem manj.

V 51. minuti so podvojili prednost po avtogolu Lucasa Olaze, ki je podstavil nogo po strelu Lionela Messija.

Celta je imela najlepšo priložnost v 73. minuti, ko je vratar Neto odbil strel Nolita, žoga se je odbila do Miguela Baeze, njegov strel pa je Sergi Roberto preusmeril v prečko. Prav Roberto je v peti minuti sodnikovega dodatka postavil končni izid.

Cadiz do zmage v Bilbau z dvema igralcema manj
Že pred tem je Athletic Bilbao doma z 0:1 izgubil proti Cadizu, ki je drugo zmago na štirih tekmah dosegel kljub temu, da je igral od 48. minute z igralcem manj, od 70. pa celo z dvema manj. Izključena sta bila Carlos Akapo in Alvaro Negredo. Za nameček je edini gol dosegel Unai Lopez v lastno mrežo v 57. minuti.

Sevilla je premagala Levante z 1:0, v drugi minuti sodnikovega dodatka je z glavo odločil Youssef En Nesyri po podaji Jesusa Navasa.