Karim Benzema je odločil na stadionu Alfreda Di Stefana. Foto: Reuters

Izbranci Diega Simeoneja so četrtič remizirali na zadnjih osmih tekmah. Ob tem so eno tekmo izgubili ter le trikrat iztržili poln izkupiček.

Atletico je imel ogromno premoč (streli v okvir vrat 2:7, koti 3:11, posest 27:73 %). V drugem polčasu se je Getafe panično branil, vseskozi je bilo vroče pred vrati Davida Sorie, ki je bil junak večera na Coliseumu Alfonso Perez. Getafe že 17 prvenstvenih tekem ni dosegel niti enega zadetka proti Atleticu, prejel jih je kar 31.

Gol Joaa Felixa upravičeno razveljavljen
V 63. minuti je Marcos Llorente z desne strani podal pred vrata, Joao Felix pa je z glavo zatresel mrežo, a je stranski sodnik takoj dvignil zastavico, saj je žoga Llorenteju ušla prek črte. Odločitev je potrdil tudi videosodnik.

Simeone je v 64. minuti opravil trojno menjavo. Vstopili so Renan Lodi, Moussa Dembele in Thomas Lemar. V 70. minuti je branilec Getafeja Allan Nyom pokosil Lodija. Sodnik Jose Maria Sanchez Martinez mu je najprej pokazal rumeni karton, a se je oglasil videosodnik in Nyom je bil izključen.

Suarez stresel vratnico
Z igralcem več je Atletico vse stavil na napad. Najbližje zmagi je bil sedem minut pred koncem, ko je Luis Suarez zavrtinčil žogo mimo Sorie v vratnico. Dembele je bil večkrat nevaren, a mu nikakor ni uspelo matirati Sorie, v 90. minuti je z glavo malce zgrešil vrata. Getafe je s skrajnimi močmi zdržal do 94. minute.

Simeone: Za nami sta dva velikana, ki želita priti na vrh
"Za nami sta dva velikana, ki želita priti na vrh. Že res dolgo smo na prvem metu in seveda se bo zdaj pritisk stopnjeval. Real je nanizal nekaj zmag, Barcelona je znova polna upanja," je poudaril trener Simeone, ki je maja 2014 postal španski prvak z Atleticom.

David Soria je spravljal napadalce Atletica v obup. Moussa Dembele ga tudi iz ugodnega položaja ni uspel ukaniti. Foto: Reuters

"Želeli smo osvojiti tri točke, vendar je bil prvi polčas preslab. Nismo dobro kombinirali, žoga je tekla prepočasi in napake so si sledile. V drugem polčasu smo si priigrali številne priložnosti," je dodal strateg colchonersov.

Oblak: Getafe igra res trd nogomet
"Veliko stvari smo naredili prav, a končni izid je remi, kar pomeni, da nismo naredili dovolj. Nikoli ni lahko osvojiti treh točk na tem stadionu, saj Getafe igra zelo agresivno. To je res trd nogomet," je pojasnil Oblak.

Od naslednjih štirih tekem bo Atletico Madrid tri igral v gosteh. Najprej ga čaka gostovanje na Stamford Bridgeu v Ligi prvakov, Chelsea je prvo tekmo dobil z 1:0, nato bo gostil Alaves, april pa bo začel z gostovanjema v Sevilli.

Benzema odločil v 91. minuti
Real Madrid je premagal Elche z 2:1. Zinedine Zidane se je razveselil vrnitev kapetana Sergia Ramosa, ki je zadnjič igral januarja. Na zelenici stadiona Alfredo Di Stefano je bil eno uro. V prvem polčas kraljevi klub ni navdušil, priigral si ni nobene izrazite priložnosti.

Gostje z juga Španije so povedli v 61. minuti po zadetku Danija Calva z glavo po podaji iz kota. Raphael Varane je zamudil, Casemiro pa je padel v kazenskem prostoru in gostitelji so se pritožili pri glavnem sodniku. Videosodnik si je ogledal posnetek in odločil, da ni bilo prekrška nad Cesmirom, zato je zadetek veljal.

Zidane je po zaostanku opravil trojno menjavo. Vstopili so Toni Kroos, Luka Modrić in Brazilec Rodrygo. Aktualne prvake je rešil Karim Benzema. Francoz je najprej zadel v 73. minuti z glavo po podaji Luke Modrića iz kota.

V 79. minuti je Casemiro z roba kazenskega prostora malce zgrešil vrata, v 90. minuti pa je nato vratar Edgar Badia v drugem poskusu uspel zadržati strel Nacha. Razigrani Benzema si je v 91. minuti izmenjal dvojno podajo z Rodrygom in nato z volejem z levico z roba kazenskega prostora poslal žogo v mrežo. Evrogol napadalca za velike tri točke, ki so ohranile Real v boju za naslov.