33-letni Karim Benzema je že od leta 2009 član kraljevega kluba. Od odhoda Cristiana Ronalda pred tremi leti je v sijajni formi. Novo sezono je začel udarno. Foto: Reuters

Gareth Bale je prepričal Ancelottija na pripravah in priložnost je dobil v začetni postavi. Za Valižana se po odhodu Zinedina Zidana obetajo precej boljši časi. David Alaba, ki je prišel iz Bayerna, je prav tako začel srečanje.

Carlo Ancelotti je prvič sedel na klopi Reala med letoma 2013 in 2015. Maja 2014 je v Lizboni tudi osvojil Ligo prvakov. Foto: Reuters

Okoli 4000 gledalcev na stadionu Mendizorroza v prvem polčasu ni spremljalo kakovostne predstave. Obe ekipi sta sprožili le en strel v okvir vrat.

Real sanjsko odprl drugi polčas
V 48. minuti je Lucas Vazquez z desne strani poslal žogo v kazenski prostor, Eden Hazard jo je s peto podaljšal do Karima Benzemaja, ki jo je z volejem poslal pod prečko.

Kraljevi klub se je nato sprostil in zaigral precej bolje. V 56. minuti je Luka Modrić po skrajšanem kotu z desne strani poslal predložek na bližnjo vratnico. Nacho Fernandez je pritekel in s petih metrov z volejem povišal na 0:2.

V 62. minuti je Fede Valverde izjemno prodrl po desni strani, švignil je mimo dveh domačih branilcev v polnem sprintu. Na desni strani kazenskega prostora je pogledal v sredino in podal do Benzemaja. Francoz najprej žoge ni dobro zadel z desetih metrov, Fernando Pacheco jo je z roko še utegnil odbiti, iz drugega poskusa pa je Benzema z desnico zatresel mrežo.

David Alaba je bil šef obrambe Bayerna. Madridčani so mu ponudili precej višjo plačo in Avstrijec je že na prvi tekmi dokazal, da je prava okrepitev. Foto: Reuters

Veselje se še ni poleglo, ko je Eder Militao zelo slabo podal do vratarja Thibauta Courtoisa, ki je spotaknil Johna Guidettija v kazenskem prostoru. Joselu je z močnim strelom z bele točke znižal na 1:3.

Alaba debitiral s podajo
Ancelotti je nato v igro poslal Viniciusa Juniorja in Rodryga. Real je imel vse pod nadzorom, v 92. minuti je imel Alaba veliko prostora na levi strani. Avstrijec je podal pred vrata, Vinicius Junior pa je s treh metrov z glavo postavil končni izid.

Ancelotti: Benzema se je zelo izboljšal v zadnjih petih letih
"Benzema ni le napadalec. Postal je kompleten nogometaš. Zelo se je izboljšal v zadnjih petih letih, ko me ni bilo v Madridu. Ima izjemen smisel za predvidevanje akcij. V napadu bomo stavili nanj. Nisem bil zadovoljen z ritmom igre v prvem polčasu. Bili smo prepočasni. Drugi polčas smo začeli intenzivno in odigrali smo zelo dobro," je poudaril 62-letni Ancelotti.