Cadiz je zbral že pet zmag. Pred začetkom sezone si verjetno nihče v klubu ni upal niti pomisliti, da bi lahko Real in Barcelona ostala praznih rok proti ekipi, ki je do letošnjega poletja igrala v drugi ligi. Foto: Reuters

Cadiz je senzacija sezone v španskem prvenstvu. 17. oktobra je novinec v ligi odnesel tri točke iz Madrida, kjer je ugnal Real z 1:0. Tokrat je na stadionu Ramon de Carranza padla še Barcelona, ki tako nizko ni bila že več kot desetletje. Tudi 82-odstotna posest žog izbrancem Ronalda Koemana ni pomagala.

Lionel Messi je počival v sredo, ko je Barca v Budimpešti odpravila Ferencvaros s 3:0. Tokrat je bil v začetni postavi.

Gimenez unovčil napako Mingueze
Cadizu je uspel sanjski štart. V 8. minuti je po podaji iz kota Oscar Mingueza nespretno z glavo preusmeril žogo proti lastnim vratom, Marcu Andreju ter Stegnu jo je še uspelo odbiti, a jo je nato Alvaro Gimenez potisnil v mrežo.

Barcelona je v nadaljevanju prvega dela jalovo pritiskala, proti zgoščeni obrambi Cadiza pravih idej ni bilo.

V 57. minuti je skušal Jordi Alba z leve strani poslati predložek pred vrata, a je Pedro Alcala podstavil nogo in preusmeril žogo v lastno mrežo.

Alvaro Negredo je osmešil obrambo Barcelone. Foto: Reuters

Veteran Negredo z veseljem sprejel "darilo" tri tedne pred božičem
V 63. minuti so si Katalonci znova privoščili neverjetno napako. Jordi Alba je premočno podal iz avta, Clementu Lengletu je ni uspelo zaustaviti, ter Stegen pa jo je izbil naravnost do Negreda. 35-letni napadalec, ki je le minuto pred tem zamenjal Gimeneza, jo je poslal v prazno mrežo. To je bil njegov 114. zadetek v LaLigi, odigral je že 273 tekem.

V zadnje četrt ure je Barcelona močno pritisnila, Messiju in Antoinu Griezmannu pa nikakor ni uspelo izenačiti. Po 95 minutah se je začelo veliko slavje v Cadizu.

Koeman: Velika napaka dokaz, da pristop ni bil pravi
"Neverjetno, da smo ostali brez točk zaradi takega zadetka. Naša ekipa si ne bi smela privoščiti take napake. To je dokaz, da niso bili vsi igralci zbrani. Zelo sem razočaran, saj pristop ni bil pravi," je poudaril trener Koeman, ki mu nikakor ne uspe dvigniti krivulje v španskem prvenstvu.

Marcos Llorente, ki je marca šokiral Liverpool v osmini finala Lige prvakov na Anfieldu, je potrdil novo zmago Atletica. Foto: Reuters

Oblak v 900 minutah prejel le dva zadetka
Nogometaši Atletica nadaljujejo odlične predstave in so kljub dvema tekmama manj na vrhu lestvice.

Izbranci Diega Simeoneja so premagali Valladolid z 2:0. V 56. minuti je zadel Thomas Lemar. Kevin Trippier je z desne strani podal pred vrata, na daljši vratnici pa je bil na pravem mestu Lemar. Končni izid je v 72. minuti po protinapadu postavil hitri Marcos Llorente.

Jan Oblak ni imel veliko dela. Osmič v sezoni je mrežo ohranil nedotaknjeno. V 900 minutah je prejel le dva zadetka.

Atletico Madrid ni izgubil v prvenstvu že 26 tekem zapored, kar je deveti najboljši niz v zgodovini tekmovanja. Real Madrid je petkrat nanizal več tekem brez poraza (27, 28, 29, 29, 30), Barcelona ima dve daljši seriji (31, 43), eno pa Real Sociedad (38).

Rodrygo, Vinicius Junior in Luka Modrić se veselijo edinega zadetka v Sevilli. Foto: Reuters

Hkrati je Atletico vsakič, ko je po desetih krogih zbral vsaj 26 točk, na koncu osvojil naslov prvaka. V sezoni 1995/96 je tekmovanje odprl z 8-2-0, 2013/14 pa z 9-0-1.

Real odnesel tri točke iz Seville
Prihodnjo soboto ob 21.00 bo na sporedu madridski derbi. Real bo gostil Atletico. Kraljevi klub je tokrat odnesel vse tri točke iz Seville. Odločitev na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan je padla v 55. minuti, ko je Ferland Mendy z leve strani podal v kazenski prostor, Vinicius Junior pa se je malce dotaknil žoge in zmedel vratarja Bona. Od kolena čuvaja mreže Seville se je žoga odbila v mrežo.