Lionel Messi in Pedri sta v prvem polčasu zrežirala preobrat na San Mamesu v Bilbau. Foto: EPA
Inaki Williams je že v 3. minuti srečanja zatresel mrežo Barcelone. Foto: EPA

Katalonci so se na San Mamesu v zaostanku znašli že po dveh minutah in 46 sekundah, ko jih je iz bliskovitega protinapada presenetil Inaki Williams. Ta se je po natančni podaji Raula Garcie najprej lepo otresel branilca Clementa Lengleta, nato pa hladnokrvno premagal še Marca-Andreja ter Stegna za 1:0.

Vseeno so gostitelji na odmor odšli v zaostanku. V 14. minuti je izid izenačil Pedri. Mat v treh potezah: Lionel Messi je na drugo vratnico poslal visok predložek, Frenkie De Jong je žogo vrnil pred gol, kjer jo je v mrežo potisnil Pedri. 1:1.

Strelec prvega zadetka Barcelone se je nato v 38. minuti izkazal s podajo za drugega. Šlo je za dvojno podajo z Messijem, ki jo je izvedel s peto, Argentinec je nato v svojem slogu zaključil napad za 1:2.

V drugem polčasu je Messi po dobri uri igre povišal na 1:3. Natančneje v 62. minuti, ko ga je v ogenj s kratko podajo poslal Antoine Griezmann, najboljši strelec Kataloncev vseh časov je z levico matiral nemočnega Unaija Simona. Žoga se je od desne vratarjeve vratnice odbila v gol.

Ko je že kazalo, da bo Barcelona na gostovanju brez večjih težav osvojila poln izkupiček točk, je ob izteku rednega dela srečanja napako v obrambi kaznoval Iker Muniain. Žogo je prestregel Alex Berenguer, jo hitro poslal do 28-letnega napadalca, ki je spretno zaključil za 2:3. Gostiteljem je za morebiten preobrat vseeno zmanjkalo časa.

Preložena tekma 2. kroga:

ATHLETIC BILBAO – BARCELONA 2:3 (1:2)
Inaki 3., Muniain 90.; Pedri 14., Messi 38., 62.

Athletic Bilbao: Unai Simon, Capa, Nunez, Inigo Martinez, Yuri Berchiche (32./Balenziaga), de Marcos (65./Alex Berenguer), Vencedor, Vesga (65./Dani Garcia), Muniain, Raul Garcia (80./Morillo), Williams.

Barcelona: ter Stegen, Dest (75./Mingueza), Araujo, Lenglet, Jordi Alba, de Jong, Busquets, Pedri, Dembele (75./Braithwaite), Messi, Griezmann.

Jan Oblak končal nastope v kraljevem pokalu

Medtem je Atletico Madrid senzacionalno izpadel iz španskega kraljevega pokala. Z 1:0 ga je premagal tretjeligaš Cornella. Za ekipo Diega Simeoneja med drugim sicer niso igrali Jan Oblak, Koke in Luis Suarez. Tekmo so Madridčani končali z igralcem manj, potem ko je bil po dobri uri igre zaradi drugega prejetega rumenega kartona izključen Ricard Sanchez. Mož odločitve je bil že v 7. minuti Adrian Jimenez Gomez.