Francisco Trincao je v tej sezoni odigral že 17 tekem v španskem prvenstvu in končno je zatresel mrežo. Foto: Reuters

Betisu je skoraj uspelo izkoristiti premešano začetno postavo Barcelone. Trener Ronald Koeman je na stadionu Benita Villamarina skušal malce spočiti nosilce igre po 120 minutah pokalne drame v sredo v Granadi.

Betis vodil ob odmoru
Ronald Araujo je že v 11. minuti zaradi poškodbe moral z igrišča, vstopil je Frenkie de Jong. V 38. minuti je Emerson z desne strani podal pred vrata, Borja Iglesias pa je z levico žogo poslal med nogami Marca-Andreja ter Stegna v mrežo.

Borja Iglesias je zagotovil Betisu vodstvo po prvem polčasu. Foto: Reuters

Messi izenačil dve minuti po vstopu
V nadaljevanju je pri gostih najprej v igro vstopil Pedri, v 57. minuti pa še Messi in Trincao. Le dve minuti je potreboval argentinski virtuoz za izenačenje, podal je Ousmane Dembele.

Victor najprej v napačno, nato pa v pravo mrežo
V 67. minuti je Messi zaposlil Jordija Albo, ki je z leve strani podal do Antoina Griezmanna. Francoz je grdo zgrešil žogo, ki pa se je nato odbila v domačega igralca Victorja Ruiza in končala v mreži. Za Betis se je Ruiz že v 75. minuti z zadetkom odkupil za avtogol. Nabil Fekir je s prostega strela z leve strani podal pred vrata, kjer je branilec Ruiz z glavo zabil žogo pod prečko.

Trincao končno le upravičil zaupanje Koemana
Zmago je Barceloni zagotovil Trincao tri minute pred koncem, ko je unovčil zmedo v obrambi Betisa in z natančnim strelom z levico poslal žogo od prečke v mrežo. 21-letni Portugalec je dobil veliko priložnosti za igro pri Koemanu, a se ni izkazal. Nizozemec ga je vedno zagovarjal in danes je imel prav.

Varane z dvema goloma rešil kraljevi klub v Huesci
Zadnjeuvrščena Huesca se je odlično upirala madridskemu Realu. Raphael Varane je rešil kraljevi klub pred novim velikim spodrsljajem (1:2). Real je imel v 22. krogu španskega prvenstva veliko terensko premoč, priigral si je več priložnosti, a je imel tudi veliko sreče, saj so domači v drugem polčasu dvakrat zadeli prečko, še enkrat pa je po strelu Rafe Mira z glavo odlično posredoval vratar Thibaut Courtois.

V prvem polčasu sta bili ekipi nenevarni. Real je prevladoval na igrišču, edini strel v okvir vrat pa je sprožil Karim Benzema.

Branilec Raphael Varane je zagotovil Realu tri točke. Foto: Reuters

Galan kronal udaren uvod Huesce v drugem polčasu
Huesca je zapretila že v prvi akciji drugega polčasa, ko je Mikel Rico s 13 metrov stresel prečko. Gostitelji so povedli v 48. minuti, ko je protinapad z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora končal Javi Galan. Real je bil šokiran in Rafa Mir je v 50. minuti znova zadel prečko.

Branilec Varane dvakrat na pravem mestu ob prekinitvah
V 55. minuti je Benzema s prostega strela z 20 metrov zadel prečko, po odbiti visoki žogi pa se je v gneči najbolje znašel Varane in žogo poslal v mrežo.

Real je v zadnjem delu močno pritiskal. V 77. minuti je Marco Asensio pred vrati zaposlil Benzemaja. Francoz je popolnoma neoviran s petih metrov streljal naravnost v vratarja Alvara Fernandeza. Čuvaj mreže Huesce se je izkazal še nekajkrat, vseskozi je imel veliko dela.

Šest minut pred iztekom rednega dela je bil Varane uspešen še enkrat. Po prostem strelu Tonija Kroosa z desne strani je najprej z glavo streljal Casemiro, Varane pa je po obrambi vratarja odbito žogo iz bližine potisnil v prazno mrežo.

Ramosu operirali koleno
Kapetanu Reala Sergiu Ramosu so danes operirali koleno. Po napovedih zdravnikov bo branilec po operaciji meniskusa manjkal od šest do osem tednov, kar pomeni, da bo najbrž izpustil obe tekmi osmine finala Lige prvakov proti Atalanti.

Zinedine Zidane na 34-letnika ne more računati vse od 14. januarja, ko je zadnjo tekmo odigral v polfinalu španskega superpokala, na katerem je Real moral priznati premoč Athleticu iz Bilbaa.

"Želimo, da se bi čim prej vrnil. Pogrešamo ga," je dejal Zidane.

Pri Cadizu so se pritožili zaradi sistema VAR
Real Sociedad je odpravil Cadiz s 4:1, a pri slednjem so se po tekmi pritožili na vodstvo lige zaradi sistema VAR. Sodniki so namreč po ogledu posnetkov dosodili enajstmetrovko za Sociedad, pri Cadizu pa so po ogledu posnetka rumeni karton Marcosa Maura spremenili v rdečega. Mikel Oyarzabal in Alexander Isak sta sicer zadela vsak po dvakrat.