Lionel Messi je že v prvem polčasu odločil zmagovalca. Foto: Reuters

Prvi zvezdnik Barcelone je že v prvem polčasu dosegel hat-trick. Navijači so burno pozdravili uvodni zadetek na tekmi, ki je bil sploh prvi prvenstveni zadetek argentinskega napadalca po 398 minutah.

In na kakšen način ga je dosegel! Po podaji Ivana Rakitića je v 14. minuti mojstrsko žogo spravil med nogama branilca Anaitza Arbille, prodrl v kazenski prostor in z diagonalnim strelom z levico ukanil nemočnega srbskega vratarja Marka Dmitrovića.

Na podoben način je v 37. minuti vodstvo podvojil. Potem ko ga je v ogenj poslal Arturo Vidal, je prodrl v kazenski prostor in z diagonalnim strelom žogo poslal v malo mrežico. Hat-trick je dosegel tri minute pozneje, ko je žogo z dobrih osmih metrov potisnil v mrežo po veliki napaki v gostujoči obrambi.

V drugem polčasu so gostje nekako le ustavili slovitega tekmeca, a le do 87. minute, ko se je njihova mreža zatresla še četrtič. Najnovejša okrepitev Kataloncev Martin Braithwaite je z leve strani pred vrata poslal nizek predložek, kjer je Messi najprej preigral branilca, nato še vratarja in jo porinil v gol. Končnih 5:0 je postavil Arthur, ki je odbito žogo po ubranjenem strelu Braithwaita poslal v prazno mrežo.

Navijači katalonskega velikana so nedeljsko popoldne proslavljali zmago, v večernih urah pa so se nato razveselili še tega, da bodo do naslednjega kroga ostali na vrhu prvenstvene lestvice.

Nogometaši Reala so utrpeli drugi poraz v sezoni. S tem se je končal niz neporaženosti, ki je v La Ligi trajal vse od 19. oktobra lani, ko je bila z 1:0 boljša Mallorca. Foto: Reuters

Šokantni poraz kraljevega kluba
Razlog za to je velik spodrsljaj madridskega Reala v Valencii pri Levanteju, kjer je blestel vratar Aitor Fernandez. Ta je ubranil kopico strelov Karima Benzemaja, Luke Modrića in Edena Hazarda in svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Za veliko slavje domače ekipe pa je v 79. minuti poskrbel Jose Morales, ki je z levico matiral Thibauta Courtoisa. Belgijski reprezentančni vratar je ob strelu posredoval zelo slabo. Po šokantnem porazu je kraljevi klub po 25 odigranih tekmah dve točki za večnim tekmecem.

Že v naslednjem krogu se bosta Real in Barcelona pomerila v vročem el clasicu. Tekma je na sporedu prihodnjo nedeljo.