Novembra lani si je Ansu Fati poškodoval kolena, vrnil pa se je z lepim zadetkom za zmago s 3:0. Foto: EPA

Katalonce je ob igrišču vodil pomočnik Alfred Schreude, saj je srečanje zaradi izključitve na prejšnji tekmi Ronald Koeman, ki naj bi mu bili po poročanju španskih medijev šteti dnevi na klopi blaugrane, spremljal s tribune. V prvi enajsterici sta zaradi težav s poškodbami in kartoni – kaznovan je bil Frenkie de Jong – začela tudi nadarjena vezista Gavi in Nico Gonzalez, ki sta pustila zelo dober vtis, toda vse oči so bile uprte v Ansuja Fatija, saj je Barca napovedala njegovo vrnitev prav za dvoboj z žabami iz Valencie.

Gostitelji so udarno začeli dvoboj in že v šesti minuti povedli. Memphis Depay je preigraval po levi strani, v kazenskem prostoru pa ga je spotaknil Nemanja Radoja. Nizozemski napadalec je prevzel odgovornost in zanesljivo izvedel enajstmetrovko. Osem minut pozneje je Barca povišala prednost. Razigrani Sergino Dest je po hitri akciji lepo našel Luuka de Jonga, ki se je znašel v odličnem položaju in dosegel prvenec v dresu katalonskega ponosa.

Memphis Depay ter obetavna vezista Gavi in Nico Gonzalez. Foto: EPA

V 81. minuti je na zelenico vstopil Fati, ki je zamenjal prav visokoraslega Nizozemca. 18-letni zvezdnik Barce se je na igrišče vrnil po težki poškodbi kolena, zaradi katere je bil odsoten kar 322 dni. Navijače, ki so ga pozdravili s stoječimi ovacijami, je nemudoma navdušil z nekaj preigravanji, po desetih minutah pa se je odlično znašel na sredini igrišča, ko mu je podal Depay. Otresel se je Jorgeja Miramona in stekel v protinapad, ko je prišel do kazenskega prostora, je še enkrat preigral branilca Levanteja, nato pa s 16 metrov z natančnim strelom za veliko navdušenje na tribunah Camp Noua premagal še Aitorja Fernandeza.

"Neverjetno. Zelo sem vesel zmage. Rad bi se zahvalil zdravnikom in fizioterapevtom, ki so mi pomagali pri okrevanju. Posebna zahvala tudi navijačem in moji družini, ki so mi stali ob strani. Res sem hvaležen za njihovo podporo v teh težkih mesecih," je povedal nova Barcina 10. Številko dresa je "podedoval" od velikega Lionela Messija: "Hvaležen sem klubu in kapetanom za priložnost, da nosim to številko. Zelo sem ponosen, da sem dobil desetico po Messiju."