Marco Asensio je mojstrsko povedel Real iz Madrida v vodstvo. Foto: Reuters

Kraljevi klub tako na lestvici za Barco, ki je preloženi dvoboj 17. kroga igrala v sredo in v Sevilli z 2:1 ugnala Betis, znova zaostaja za pet točk, je pa tretjemu Realu Sociedadu pobegnil na šest. V nedeljo ga čaka še ligaški obračun z Mallorco, nato pa se zanj začenja svetovno klubsko prvenstvo.

Branilci naslova so ves čas imeli pobudo in si priigrali bistveno več priložnosti od nasprotnika. Že v četrti minuti se je v odličnem položaju po lepi podaji Luke Modrića znašel Asensio, toda z obrambo se je izkazal Giorgi Mamardašvili. 15 minut pozneje je Karim Benzema s peto poslal žogo proti Asensiu, ki se mu je ponudila nova velika priložnost. Sprožil je z desetih metrov, a je blokiral Gabriel Paulista.

Sorodna novica Lewandowski odrešil Barcelono pri Real Betisu

Gostitelji, ki so v 36. minuti zaradi poškodbe ostali brez Ederja Militaa, so še v prvem polčasu zatresli mrežo. Tekla je že druga minuta sodnikovega dodatka, ko je z glavo po kotu zadel Antonio Rüdiger, toda po posredovanju VAR-a je bil gol razveljavljen zaradi prekrška Benzemaja nad Yunusom Musahom.

Madridčani so silovito začeli drugi del in v 52. minuti povedli. Asensio se je oddolžil za prej zapravljene priložnosti, ko je natančno sprožil nekoliko z desne strani z roba kazenskega prostora. Nemočni Mamardašvili je let žoge v mrežo pospremil le s pogledom.

Dve minuti pozneje je bilo že 2:0. Benzema, ki je bil podajalec tudi pri vodilnem zadetku, je z globinsko podajo na desni strani zaposlil Viniciusa, ki je bil prehiter za obrambo netopirjev. Ušel je Paulisti in z diagonalnim udarcem matiral Mamardašvilija, ki je v nadaljevanju preprečil, da ni bila domača zmaga še višja. Valencia je tekmo končala z igralcem manj, saj je bil zaradi prekrška nad Viniciusom izključen Paulista.