Zinedine Zidane in Karim Benzema še vedno upata na naslov španskega prvaka. Foto: Reuters

Kraljevi klub mora nujno dobiti obe preostali srečanji. V nedeljo gostuje v Bilbau, 23. maja pa v Madrid prihaja Villarreal. Atletico se bo najprej srečal z Osasuno, v zadnjem krogu pa bo gostoval v Valladolidu, ki se bojuje za obstanek.

Na stadionu Los Carmenes je Real povedel v 17. minuti. Luka Modrić je unovčil napako branilca Domingos Duarteja, ki je bil zelo slabo postavljen. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je vodstvo povišal Rodrygo z izjemnim prodorom s sredine igrišča.

Molina kronal boljšo igro Granade
V drugem delu so Madridčani pobudo prepustili tekmecem, kar se jim je maščevalo v 71. minuti, ko je zaostanek znižal Jorge Molina. Luis Suarez Charris je streljal z roba kazenskega prostora, Thibaut Courtois je žogo odbil, Molina pa jo je potisnil v mrežo.

Luka Modrić je v 17. minuti načel mrežo Granade. Foto: Reuters

Odriozola in Benzema potrdila zmago Reala
Toda prejeti gol je varovance Zinedina Zidana streznil, spet so pritisnili na vrata tekmecev, Alvaro Odriozola je v 75. minuti izkoristil podajo Edena Hazarda. Končni izid je že v naslednji minuti po veliki napaki vratarja Ruija Silve postavil Karim Benzema. Francoz je s 30 metrov poslal žogo v prazno mrežo, potem ko jo je domači čuvaj mreže nespretno izbil naravnost v noge sijajnega napadalca.

Vse tekme predzadnjega kroga bodo na sporedu v nedeljo ob 18.30. Teoretične možnosti za naslov ima tudi še Barcelona, ki bo gostila Celto. Katalonci po spodrsljajih z Granado (1:2) in Levantejem (3:3) zaostajajo štiri točke za vodilnim Atleticom.