Luis Suarez, ki so se mu poleti odrekli v Barceloni, je v dresu Atletica nezaustavljiv. Foto: Reuters

Baski, ki so izenačili z nogometašem manj v 84. minuti po avtogolu Felipeja, so bili blizu točke, a je v zaključku za četrto zaporedno prvenstveno zmago znova poskrbel 33-letni Urugvajec. Akcijo je začel Saul, ki je v kazenskem prostoru našel Joaa Felixa, ta pa je podal pred gol, kjer Suarezu z enega metra ni bilo težko zatresti prazne mreže.

Madridčani so povedli v 41. minuti, ko je po podaji Suareza zadel Marcos Llorente. Suarez je na prvih 12 tekmah za Atletico sodeloval pri 11 golih. Zabil je devet golov in podal pri dveh. S tem je podrl klubski rekord Radamela Falcaa, ki je v Atleticu leta 2011 na enajstih tekmah štartal z devetimi goli in eno podajo.

V 63. minuti je bil po grobem prekršku nad Thomasom Lemarjem izključen branilec Alavesa Victor Laguardia in vse je kazalo, da bo Jan Oblak spet ohranil mrežo nedotaknjeno. A v 84. minuti je nizko žogo po predložku rezervista Joseluja v lastno mrežo preusmeril Felipe.

V zaključku so varovanci Diega Simeoneja le dosegli 12. zmago na 15 tekmah, ki jim ob dveh dvobojih manj prinaša dve točki naskoka pred mestnim tekmecem Realom. Atletico je bil nazadnje prvak v sezoni 2013/14.

Frenkie de Jong je dosegel edini zadetek na stadionu El Alcoraz. Foto: Reuters

De Jong rešil neprepričljivo Barcelono
Na večerni tekmi je zadnjeuvrščena Huesca izgubila proti neprepričljivi Barceloni z 0:1. V katalonsko ekipo se je po podaljšanem novoletnem premoru vrnil Lionel Messi, ki je nastopil na 500. tekmi La lige v dresu blaugrane. Argentinec je podal pri edinem golu na tekmi. V 27. minuti je iz bližine zadel Nizozemec Frenkie de Jong.

Barcelona je imela še nekaj priložnosti v prvem polčasu, a je vratar domačih Alvaro Fernandez dobro posredoval. Tudi pri nekaj poskusih Messija. Na drugi strani se je izkazal tudi Marc Andre ter Stegen, ki je z izjemno obrambo dve minuti pred koncem tekme poskrbel, da je Barcelona odnesla vse tri točke.

Katalonci so imeli veliko premoč. Kar 69 odstotkov igralnega časa so imeli žogo v svoji posesti. Zbrali so 20 strelov, a bili večkrat nenatančni.

Athletic kljub zmagi odpustil trenerja
Na prvi tekmi dneva je Athletic Bilbao z 1:0 premagal Elche, a je trener Gaizka Garitano vseeno dobil nogo.

"Pri Athletic Bilbau smo se odločili, da odpustimo Gaizko Garitana in njegove pomočnike na mestu glavnega trenerja, ki ga je prevzel 5. decembra 2018," je zapisal klub v izjavi za javnost.

Garitano je Athletic lani popeljal do finala španskega pokala, ki ga zaradi koronavirusne pandemije proti Real Sociedadu še niso odigrali.