Karim Benezema in Eden Hazard sta zrežirala vodstvo Reala. Foto: Reuters

Na stadionu Alfreda di Stefana so Madridčani blesteli v drugem polčasu, potem ko je imela Valencia več priložnosti v prvem delu. Prav posebno zgodbo je spisal Marco Asensio, ki je zaigral prvič v letošnji sezoni in navdušil z golom in podajo. Pred enajstimi meseci si je strgal križne vezi in letos sploh ne bi igral, saj bi bilo špansko prvenstvo končano že maja, a zaradi pandemije novega koronavirusa se je močno zavlekla.

Moreno naprej v vratnico ...
Prvo priložnost na srečanju so imeli gostitelji v 12. minuti, ko je Jasper Cillessen odbil strel Edena Hazarda. Dve minuti zatem je Rodrigo Moreno ušel obrambi kraljevega kluba, prišel je sam pred Thibauta Curtoisa in ga že ukanil z diagonalnim strelom, žoga pa se je od vratnice odbila nazaj v polje.

Rodrigo Moreno se je prehitro veselil v 21. minuti. Foto: Reuters

... nato pa v polno, a zadetek ni veljal
Razigrani Moreno je v 21. minuti zatresel mrežo Reala. Carlos Soler je v kazenskem prostoru zaposlil Maxija Gomeza, ki je žogo podaljšal do Morena. Netopirji so se že veselili zadetka, a je posredoval videosodnik. Maxi Gomez je bil za nekaj milimetrov v prepovedanem položaju. Posnetek si je ob stranski črti ogledal še glavni delivec pravice Jose Maria Sanchez Martinez. Po več kot treh minutah je razveljavil zadetek. Pritožil se je Jose Luis Gaya in prejel rumeni karton.

Benzema unovčil podajo Hazarda
Real v prvem polčasu ni navdušil, na začetku nadaljevanja pa je močno pritisnil. Cillessen je imel na začetku drugega polčasa veliko dela, klonil pa je v 61. minuti. Luka Modrić je zaposlil Hazarda, ki je v padcu spravil žogo do osamljenega Karima Benzemaja. Francoski napadalec je z diagonalnim strelom z desnico matiral Cillessena. To je bil njegov 15. prvenstveni zadetek v tej sezoni.

Po enajstih mesecih okrevanja je Marco Asensio zablestel z golom in podajo. Foto: Reuters

Asensio zadel ob prvem dotiku z žogo
Po vodstvu so se Madridčani sprostili. V 74. minuti je vstopil Marco Asensio. 24. julija 2019 si je na pripravljalni tekmi proti londonskemu Arsenalu strgal križne vezi v kolenu in okrevanje je bilo dolgotrajno. Soigralci so mu zaploskali ob vstopu v igro. Stekel je proti vratom Valencie in ob prvem dotiku z žogo zatresel mrežo. Ferland Mendy je ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je Asensio s sedmih metrov z levico povišal na 2:0.

Odpor gostov je bil strt. Štiri minute pred koncem je Asensio vpisal še podajo, ko je našel Benzemaja. Francoz si je zaustavil žogo z desnico in jo nato z volejem z levico poslal pod prečko. Evrogol s 15 metrov za končnih 3:0. Veliko neumnost je v predzadnji minuti naredil Korejec Kan-In Lee, ki je namerno udaril kapetana Sergia Ramosa po gležnju in seveda je prejel rdeči karton. Na zelenici je bil le 13 minut.

Barcelono v petek čaka težko gostovanje v Sevilli
V petek zvečer se bo začel že 30. krog, saj Španci igrajo vsak dan po treh mesecih premora zaradi pandemije novega koronavirusa. Barcelono čaka izjemno težko gostovanje v Seviili na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan.

Sporen prestop Nolita iz Seville v Celto
Celta iz Viga je potrdila tako imenovani krizni prestop napadalca Nolita iz Seville. Pri tem je kar nekaj kontroverznosti.

Celta, ki se bori za obstanek, je dobila dovoljenje španske nogometne zveze za en prestop - ne glede na položaj igralca -, potem ko je dolgoročno poškodbo staknil vratar Sergio Alvarez.

Kontroverzno pravilo se je na naslovnicah znašlo že februarja, ko je Barcelona v podobnem prestopu iz Leganesa pripeljala napadalca Martina Braithwaita. Leganes ni zmogel preprečiti prestopa, potem ko je Barca plačala znesek odkupne klavzule, prav tako pa mu zveza ni dovolila pripeljati zamenjave za napadalca.

33-letni Nolito je za Sevillo dosegel pet zadetkov na 20 tekmah, zdaj pa je z galicijskim klubom podpisal pogodbo do konca naslednje sezone. Nolito je sicer za Celto igral že med letoma 2013 in 2016, takrat je dosegel 39 zadetkov in pozneje za 18 milijonov evrov prestopil k Manchester Cityju.

V Premier ligi ni dobil veliko priložnosti, zdržal je le eno sezono, nato pa se je za devet milijonov evrov preselil v Sevillo.

Gledanost zrasla za skoraj 50 odstotkov
Raziskave so pokazale, da je gledanost tekem španskega prvenstva zrasla kar za 48 odstotkov. Najbolj gledana je bila tekma Reala iz Madrida proti Eibarju, sledi obračun Mallorce in Barcelone, na tretjem mestu pa je mestni derbi v Sevilli, ki je bila prva tekma La Liga po trimesečnem odmoru.