Lionel Messi je bil razočaran po koncu tekme na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan. Argentinec se zaveda, da morajo Katalonci zdaj čakati na spodrsljaj velikega tekmeca Reala. Foto: Reuters

Real Madrid, ki je v četrtek odpravil Valencio s 3:0, ima boljši izkupiček na medsebojnih tekmah z Barcelono v letošnji sezoni (0:0 in 2:0), kar odloča v primeru istega števila točk. V nedeljo tako lahko pevzame vodstvo. Obeta se še izjemno napetih zadnjih osem krogov.

Kounde pred golovo črto mojstrsko izbil žogo
Trener Quique Setien je v začetno postavo uvrstil Martina Braithwaita, Antoine Griezmann pa je bil na klopi. Katalonci so imeli pobudo na začetku srečanja. Najlepšo priložnost je imel Lionel Messi v 22. minuti s prostega strela. Argentinski virtuoz je z levico zavrtinčil žogo prek živega zidu, vratar Tomaš Vaclik bi bil nemočen, a je branilec Jules Kounde stekel nazaj in odbil žogo z glavo v kot. Vrhunska poteza 21-letnega Francoza, ki je odlično predvidel namero Messija.

Stadion Ramon Sanchez Pizjuan je bil seveda prazen, sicer pa bi bil razprodan (42.700 gledalcev). Foto: Reuters

Reguilon zapravil izjemno priložnost za zmago Seville
Sevilla se je prebudila ob koncu prvega polčasa. V 58. minuti je Munir El Haddadi ušel po levi stran, njegov močan strel pa je Marc Andre ter Stegen odbil. Gostitelji so bili nekajkrat nevarni iz protinapadov, vendar niso prišli do zaključnega strela. V 77. minuti je namesto Artura Vidala vstopil Griezmann. Setien je opravil tri menjave, Julen Lopetegui pa vseh pet.

Dve minuti pred koncem rednega dela je Luis Suarez iz ugodnega položaja streljal mimo vrat. Urugvajec ni v pravi formi. Največjo priložnost za Sevillo je zapravil Sergio Reguilon v 91. minuti. Jordi Alba je žogo z glavo podaljšal naravnost na njegovo nogo, a osamljen pred vrati Barce ni dobro zadel žoge, ter Stegen je bil na pravem mestu.

Vitolo zadel za tri točke Atletica
Atletico se je z zmago nad Valladolidom zavihtel na tretje mesto. Jan Oblak veliko dela na imel, je pa svojo nalogo dobro opravil in drugič zapored mrežo ohranil nedotaknjeno. Odločilno akcijo so v 81. minuti izpeljali trije rezervisti. Domači kapetan Koke je podal iz kota. Jose Antonio Caro je slabo ocenil žogo, ki jo je do Vitola podaljšal Diego Costa, ta pa jo je prav tako z glavo pospravil v mrežo. Kiko jo je sicer odbil, toda žoga je že prečkala golovo črto in po s pomočjo tehnologije VAR je sodnik zadetek priznal.