Nedzbedin Selimi je utišal Ljudski vrt. Foto: MMC RTV SLO
Boban Savić
Boban Savić je v prvem polčasu takole ubranil 11-metrovko Draganu Jeliču. Foto: MMC RTV SLO
Nedžad Okčič
Trener Kopra Nedžad Okčič nikakor ne more biti zadovoljen samo s točko. Foto: MMC RTV SLO
Davor Škerjanc
Davor Škerjanc je dosegel tretji gol za Olimpijo. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Vodilni Koper remiziral z zadnjo Dravo
Štraus udaril v zadnjih sekundah
Olimpijina petarda odjeknila v goriški mreži

V 60. minuti je zadel Nedzbedin Selimi. Z desne strani je podal Rok Kronaveter, Selimi pa je bil v bližini vrat bolj spreten od Suada Filekoviča in žogo potisnil v mrežo. Mariborčani so imeli večji del srečanja pobudo, vendar niso znali zatresti mreže. V 34. minuti je Boban Savić ubranil 11-metrovko Draganu Jeliču, potem ko je sodnik na belo točko pokazal po prekršku Nikole Tolimirja nad Dejanom Mezgo. Vijoličasti so že šestič v letošnji sezoni izgubili na domačem stadionu!
Lunder odgovoril Radujku
Koprčani so se s Ptujčani še tretjič letos razšli z neodločenim izidom, premagali so jih le v 2. krogu v gosteh s 3:1. V 24. minuti je deseti zadetek v letošnji sezoni dosegel Dalibor Radujko, ki je bil na pravem mestu po odbiti žogi po prostem strelu Mirana Pavlina. Tri minute pozneje je s 25 metrov izenačil Matjaž Lunder, ki je presenetil Ermina Hasiča.
Kulčar imel celo priložnost za zmago Drave
Do konca polčasa sta imela za domače lepi priložnosti še Dare Vršič, ki je slabo meril s treh metrov, in Pavlin, za Dravo pa bi lahko gol dosegel Zoran Pavlovič s prostega strela, a se je Hasič izkazal. V drugem polčasu je imel ob koncu tekme še eno priložnost Vršič. Po napaki gostov v obrambi je neoviran streljal s 14 metrov, toda mimo vrat.
V 90. minuti so do "zaključne žoge" prišli tudi gostje. V hiter protinapad je pobegnil Kristjan Kulčar, ki pa je nato slabo streljal, ko je bil sam pred Hasičem. Žoga je odletela prek vrat. V sodnikovem podaljšku je sledila še zadnja nevarna akcija Kopra, toda po prostem strelu Pavlina je zanesljivi Gregor Fink odbil žogo v kot.
"Petarda" Olimpije proti najboljši ekipi pomladi
Hit Gorica, ki je v sredo v Spodnji Šiški s 5:0 premagala Interblock, je tokrat na istem igrišču z enakim izidom izgubila proti Olimpiji. Zmaji so dosegli prvo zmago v spomladanskem delu prvenstva (slavili so prvič po devetih tekmah), belo-modri pa so doživeli prvi poraz.

Ljubljančani so z motivirano in všečno igro nadigrali tekmece, njihova zmaga pa bi bila lahko še izdatnejša. Med drugim so že drugič zapored zastreljali 11-metrovko, pri izidu 2:0 je vratnico zadel Agim Ibraimi. Na drugi strani so imeli Novogoričani, ki so od 51. minute igrali z igralcem manj (izključen je bil Gregor Balažic), veliko smole, saj je Enes Demirovič dvakrat zadel okvir vrat, enako pa se je ob koncu tekme zgodilo tudi Dinu Martinoviču.

Gostujočo mrežo je v 17. minuti načel Miha Šporar, ko je po prostem strelu s hrbtom obrnjen proti golu zadel z glavo. Še pred odmorom je na 2:0 povišal Luka Prašnikar. V drugem polčasu sta Davor Škerjanc in Ibraimi mrežo zatresla po samostojnem prodoru, piko na i pa je postavil Enes Rujovič z 18 metrov.
Štraus osrečil Areno Petrol
CM Celje je proti Nafti prekinilo niz dveh porazov na domačem terenu. Zmago s 3:2 jim je v 92. minuti zagotovil Roki Štraus. Celjani so v 23. minuti kronali premoč z golom Aneja Lovrečiča, isti igralec pa je minuto pozneje s 25 metrov zadel vratnico. Kmalu zatem je Nafta izenačila. Po strelu iz kota je bil najvišji Stjepan Caban. Tudi v drugem polčasu so gostitelji imeli več od igre, a so prvi zadeli Lendavčani. V 63. minuti je v polno meril Emil Miljković. Pritisk Celjanov v končnici je obrodil sadove v 82. minuti, ko je z osmih metrov izenačil Slaviša Dvorančič, tri točke gostiteljem pa je nato prinesel zadetek Štrausa po strelu iz kota.
Nova zmaga Domžalčanov
Domžale so z zmago proti Interblocku z 2:1 pobegnili Ljubljančanom na dnu lestvice za štiri točke. Boljšo igro so z zadetkom prvič nadgradili v 42. minuti, ko je Matic Žitko v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Mitjo Zatkoviča, najstrožjo kazen pa je izkoristil Jani Šturm. Interblock je v drugem polčasu igral bolje. Josip Iličič je tako zadel vratnico, v 60. minuti pa je Nejc Vidmar preprečil gol Robertu Beriču. Za zgrešeno priložnost so bili gosti kaznovani v 69. minuti, ko je po podaji Šturma v polno zadel Zatkovič. Častni gol so gostje dosegli v zadnji minuti, natančno podajo Žana Cankarja je izkoristil Berič.