28 Black Arena v Celovcu je bila v nedeljo prizorišče finala avstrijskega pokala, šestič je pokal osvojil Sturm Gradec. Foto: Reuters

30 tisoč gledalcev je pričaralo izjemno vzdušje (trener Ilzer: "V Avstriji še nisem doživel tekme, ki bi bila tako nabita s čustvi.") in spremljalo zanimivo predstavo. Sturm, ki je pred tremi meseci v četrtfinalu (po enajstmetrovkah) izločil Salzburg, je upravičil vlogo favorita (na zadnjih devetih medsebojnih prvenstvenih obračunih ni poznal poraza) in se bučno veselil devete klubske lovorike, šeste pokalne, prve po letu 2018. Od takrat se je pokalne in tudi prvenstvene lovorike vedno veselil Salzburg.

27-letni Jon Gorenc Stanković, ki se je Sturmu pridružil pred tremi leti, je odlično odigral finale in se (tako kot Tomi Horvat) veselil prve lovorike pri graškem klubu. Foto: Reuters

"Močno smo si želeli to lovoriko in si jo tudi zaslužili," je povedal 26-letni Avstrijec indijskih korenin Manprit Sarkaria, ki je zadel v 66. in 84. minuti. Odlično je finalno tekmo odigral tudi Jon Gorenc Stanković, ki se je tako kot Tomi Horvat veselil prve lovorike pri Sturmu.

Dunajski Rapid, ki ga vodi nekdanji trener Olimpije Zoran Barišić, je sicer izpeljal nekaj obetavnih napadov, a je bil vendarle jalov – v strelih v okvir vrat je bilo 11:1 za Sturm.

Sturm je pred tremi leti uspešno krenil na pot prenove, športni direktor Andreas Schicker in trener Christian Ilzer sta sestavila moštvo, ki je vse bolj konkurenčno tudi serijskim državnim prvakom, ekipi Salzburga. Ta je v letošnjem državnem prvenstvu po 27 krogih (od 32) tri točke pred Sturmom, a v Gradcu vseeno upajo na kakšen spodrsljaj rdečih bikov in na dvojno krono. Ekipi se bosta v 30. krogu srečali 21. maja v Salzburgu.

Sturmu je dvojno krono uspelo zadnjič osvojiti leta 1999 s trenerjem Ivico Osimom in z Darkom Milaničem v osrčju obrambne vrste.