Lionel Messi in Luis Suarez sta zrežirala preobrat na Camp Nouu. Foto: Reuters

Izbranci Antonia Conteja, ki so na vrhu Serie A z maksimalnimi 18 točkami, so se znašli v velikih težavah v skupini E, saj so v prvem krogu doma le remizirali s Slavio iz Prage (1:1). Borussia iz Dortmunda in Barcelona sta na vrhu s štirimi točkami.

Damir Skomina je pokazal rumeni karton Antoniu Conteju zaradi ugovarjanja. Foto: Reuters

Trener Barcelone Ernesto Valverde, ki se je v zadnjih tednih naposlušal številnih kritik, je v začetno postavo uvrstil vse zvezdnike. Lionel Messi, Luis Suarez in Antoine Greizmann v prvem polčasu niso našli prave igre, zgoščena obramba Milančanov je bila vedno na mestu.

Martinez zadel za sanjski štart Interja
Inter je povedel že v 3. minuti, ko je Alexis Sanchez na levi strani našel Lautarja Martineza. Argentinec je stekel v kazenski prostor in ob neodločnem Clementu Lengletu prišel do strela z levico. Žogo je poslal v malo mrežico in Marc-Andre ter Stegen je bil prekratek. To je bil prvi zadetek Martineza v Ligi prvakov.

Gostitelji so bili brez pravih idej in Samir Handanović je brez težav zadržal mrežo nedotaknjeno do odmora. V 34. minuti je imel Inter priložnost za 0:2, a je strel Martineza z glavo ter Stegnu uspelo odbiti.

Lautaro Martinez je že v 3. minuti zatresel mrežo Barcelone. Foto: Reuters

Izjemen volej Suareza za 1:1
V 53. minuti je Valverde namesto Sergia Busquetsa v igro poslal Artura Vidala. Čilenec je v 58. minuti z desne strani podal na rob kazenskega prostora, kjer je Suarez z volejem velemojstrsko zatresel mrežo. Barcelona je dobila zalet, vstopil je tudi Ousmane Dembele. Sodnik Damir Skomina je v 82. minuti pokazal rumeni karton še Conteju zaradi ugovarjanja.

Messi mojstrsko pripravil zmagoviti zadetek
Odločitev je padla šest minut pred koncem, ko je Messi izjemno prodrl po desni strani, branilcem Interja jim ga ni uspelo zaustaviti. Pred kazenskim prostorom se je argentinski virtuoz zaustavil in zaposlil Suareza, ki je nato z desetih metrov z levico ukanil Handanovića.

Inter čaka v nedeljo še derbi za vrh Serie A
Drugi velik test za črno-modre bo v nedeljo zvečer, ko na San Siro prihaja serijski italijanski prvak Juventus.

Achraf Hakimi je dvakrat mojstrsko zaključil protinapad. Foto: Reuters

Hakimi blestel v Pragi
Borussia, ki ima težave v nemškem prvenstvu, je odnesla tri točke iz Prage (0:2). V 35. minuti je Achraf Hakimi ušel po desni strani, sijajno preigraval v kazenskem prostoru in z levo nogo poslal žogo pod prečko.

Slavia, ki je v uvodnem krogu osvojila veliko točko v Milanu (1:1), je imela najlepšo priložnost v 52. minuti, ko je Stanislav Tecl malce zgrešil vrata iz ugodnega položaja. Minuto pred koncem je Borussia izvedla protinapad. Julian Brandt je na levi strani zaposlil Hakimija, ki je z diagonalnim strelom z levo nogo matiral Ondreja Kolarja.

Liverpool dobil poslastico na Anfieldu
Evropski prvak Liverpool se je močno namučil za zmago nad Salzburgom s 4:3. Gostitelji so srečanje na Anfieldu začeli odlično, po dobre pol ure igre so vodili že s 3:0. Najprej je po lepi dvojni podaji z Robertom Firminom zadel Sadio Mane, vodstvo je v 25. minuti podvojil Andrew Robertson po predložku Trenta Alexandra-Arnolda. Na 3:0 je v 36. minuti povišal Mohamed Salah, ki je odbiti strel pospravil v mrežo.

Mohamed Salah je odločil pravo poslastico na Anfieldu. Foto: Reuters

Vse je kazalo, da bodo Liverpoolčani dosegli lahko zmago, ko je Salzburžanom uspela neverjetna vrnitev. Še pred odmorom je zaostanek znižal He-Chan Hvang, v 56. minuti se je med strelce po Hvangovi podaji med strelce vpisal še Takumi Minamino. Gostje so bili v naletu, izid so izenačili po uri igre, zadel je rezervist Erling Braut Haaland, ki je iz neposredne bližine po podaji z desne strani zadel prazno mrežo.

Zmaga je vseeno ostala v mestu Beatlov, v 69. minuti je še drugi gol na tekmi zadel Salah. Egipčan je gostujočega vratarja Cicana Stankovića premagal s strelom z levico po Firminovi podaji z glavo.

Quincy Promes in soigralci so sijajno začeli novo sezono Lige prvakov. Foto: Reuters

Gladka zmaga Ajaxa na Mestalli
Lanski polfinalist Lige prvakov Ajax je udarno začel novo sezono. Po dveh krogih ima že šest točk v skupini H. Valencia je na Mestalli izgubila kar z 0:3. Že v 8. minuti je Hakim Ziyech dosegel evrogol. Z desne strani se je odločil za strel in poslal žogo pod prečko s 25 metrov.

Dani Parejo je v 25. minuti zapravil enajstmetrovko, žogo je poslal visoko čez vrata. Kazen je prišla v 34. minuti, ko je Quincy Promes zadel po podaji Dannyja van de Beeka. Valencia je imela tudi smolo, Rodrigo je stresel vratnico še pred odmorom.

Tudi v drugem polčasu je imela Valencia številne priložnosti, vendar je bil vedno na pravem mestu Andre Onana. V 67. minuti je Dušan Tadić lepo zaposlil van de Beeka, ki je z desne strani postavil končni izid.

Willian zagotovil Chelseaju tri točke v Lillu
Chelsea, ki je v uvodnem krogu doma izgubil proti Valencii z 0:1, je bil pod pritiskom. Tri točke v Lillu so bile nujne za izbrance Franka Lamparda, ki so zdaj v ugodnejšem položaju (1:2).

Willian je priigral Chelseaju prve tri točke v skupini H. Foto: Reuters

Tammyju Abrahamu, ki je danes praznoval 22. rojstni dan, se je v 22. minuti uspelo izogniti prepovedanemu položaju po podaji Fikaya Tomorija in poskrbel je za vodstvo Chelseaja. Victor Osimhen je izenačil z glavo v 33. minuti po podaji iz kota. Še pred odmorom je Jorginho z roba kazenskega prostora zadel vratnico.

Odločilni zadetek je dosegel Willian v 78. minuti. Z volejem je žogo poslal v tla, nato pa se je prek vratarja Lilla Mika Maignana odbila v mrežo, podal je rezervist Callum Hudson-Odoi.