Islandski vratar je bil proti Nemcem nemočen. Foto: EPA

Nemci so imeli nekaj težav pred tekmo, zaradi okužbe enega igralca so morali vsi še enkrat na testiranje, a nazadnje so tekmo v Duisburgu odigrali. Že v uvodnih minutah je bilo jasno, kdo bo zmagal, v 3. in 7. minuti sta zadela Leon Goretzka in Kai Havertz, v drugem delu je vodstvo povišal Ilkay Gündogan. V zadnjih desetih minutah pa je selektor Joachim Löw prvo priložnost ponudil tudi mlademu upu Bayerna Jamalu Musiali, ki se je pred kratkim odločil, da bo kot član nosil nemški dres.

Precej več težav kot Nemci so imeli Španci, ki so jim pred pol leta zadali boleč poraz v Ligi narodov. Danes so bili neučinkoviti v boju z Grki, na koncu pa dobili le točko. Za španski gol je poskrbel Alvaro Morata, izenačil je Tasos Bakasetas z bele točke. Kljub velikemu pritisku Španije je ostalo pri neodločenem izidu.

Sorodna novica Sanjski začetek: v Stožicah padli svetovni podprvaki Hrvati
Za Špance je zadel Alvaro Morata. Foto: EPA

Tudi na drugi tekmi te skupine je bil izid tesen, Švedska pa je le z 1:0 premagala Gruzijo, edini gol je dosegel Viktor Claesson.

Italijani so dosegli pričakovano zmago, z 2:0 so premagali Severno irsko (Domenico Berardi, Ciro Immobile), v tej skupini pa so Švicarji ugnali Bolgare, potem ko so Breel Embolo, Haris Seferović in Steven Zuber zadeli v razmiku le sedmih minut v prvem polčasu.

Razburljivo je bilo tudi na tekmi Madžarska – Poljska. Madžari so vodili z 2:0 in s 3:2, potem ko so Poljaki v le dveh minutah v drugem polčasu dosegli dva gola. Po zadetku Willija Orbana v 78. minuti je kazalo na zmago domačih, a je poljski zvezdnik Robert Lewandowski z zadetkom v 83. le poskrbel za točko Poljakov.

Robert Lewandowski je bil junak Poljske. Foto: EPA

Neodločeno se je končal tudi dvoboj med Škoti in Avstrijci (2:2); domači so se rešili z zadetkom Johna McGinna v 85. minuti, potem ko je pred tem za Avstrijo oba gola dosegel Saša Kalajdžić.

Angleži pa so igrali s San Marinom in slavili zmago s 5:0, dvakrat je zadel Dominic Calvert-Lewin.